• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Škotiją pasiekė įrodymai, jog katės daro „didelį poveikį laukinių gyvūnų populiacijoms“. Škotijos gyvūnų gerovės komisija (SAWC) ragina vyriausybę užsakyti ataskaitą, kurioje būtų išnagrinėta, kokius privalumus ir trūkumus laukinei gamtai atneštų kačių izoliavimo zonų įrengimas „pažeidžiamose teritorijose“. Tačiau uždrausti auginti kates Škotijoje neketinama.

Škotiją pasiekė įrodymai, jog katės daro „didelį poveikį laukinių gyvūnų populiacijoms“. Škotijos gyvūnų gerovės komisija (SAWC) ragina vyriausybę užsakyti ataskaitą, kurioje būtų išnagrinėta, kokius privalumus ir trūkumus laukinei gamtai atneštų kačių izoliavimo zonų įrengimas „pažeidžiamose teritorijose“. Tačiau uždrausti auginti kates Škotijoje neketinama.

REKLAMA

Jei tai būtų įgyvendinta, šių zonų gyventojai galėtų būti priversti laikyti savo augintinius tik namuose, rašoma „Sky News“.

SAWC pasiūlė, kad naujai statomuose gyvenamuosiuose namuose kaimo regionuose „galėtų būti numatyta sąlyga, kad katės negali būti laikomos gamtosauginiu požiūriu jautriose teritorijose“ arba šalia nykstančių paukščių ir laukinių gyvūnų.

SAWC pateikė keletą kitų rekomendacijų, įskaitant reikalavimą privalomai mikročipuoti ir registruoti namines kates.

Agentūra taip pat paragino parengti papildomą ataskaitą, kurioje būtų aptarti privalomo kačių kastravimo „pažeidžiamose teritorijose“ privalumai ir trūkumai.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Škotijos vyriausybė iš pradžių pareiškė, kad „visapusiškai apsvarstys SAWC rekomendacijas“, tačiau vėliau jos atstovas spaudai teigė: „Draudimas auginti kates nėra ataskaitos rekomendacija ir mes jokiomis aplinkybėmis neuždrausime kačių.“

REKLAMA

SAWC ataskaitoje, pavadintoje „Atsakinga naminių kačių nuosavybė ir priežiūra Škotijoje“, pažymima, kad katės „medžioja ne iš alkio“, nes naminiai gyvūnai „yra linkę žaisti su savo grobiu ir grąžinti šeimininkams jį gyvą, dažnai sužeistą“.

Kasmet katės nužudo mažiausiai 700 mln. gyvūnų

Apskaičiuota, kad Jungtinėje Karalystėje katės kasmet namo parsineša dešimtis milijonų gyvūnų, įskaitant paukščius, žinduolius, roplius ir varliagyvius.

REKLAMA
REKLAMA

SAWC teigė, kad, atsižvelgiant į tai, jog tik dalis grobio parsinešama namo, „tikrasis JK per metus nužudomų laukinių gyvūnų skaičius gali siekti mažiausiai 700 mln. gyvūnų“.

Katės „privalo turėti galimybę rinktis, ar nori būti lauke“

Organizacija „Kačių apsauga“ teigė, kad ji, bendradarbiaudama su „Laukinių kačių gelbėjimo“ organizacija, siekia sumažinti naminių ir laukinių kačių daromą įtaką vietinei laukinei gamtai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat pritaria kačių ženklinimui mikročipais, tačiau mano, kad visos katės „privalo turėti galimybę rinktis, ar nori būti lauke“.

Škotijos labdaros organizacijos atstovė ryšiams su visuomene Alice Palombo pridūrė: „Norėdamos gyventi laimingai ir sveikai, katės turi turėti galimybę elgtis kaip laukinės katės. Šiuos poreikius, pavyzdžiui, draskymosi ir laipiojimo, lengviau patenkinti atviroje aplinkoje. Be to, lauke katės turi daugiau galimybių mankštintis ir mėgautis naujais kvapais, vaizdais ir garsais.“

REKLAMA

„Nors kai kurios katės toleruoja gyvenimą patalpose, šių gyvybiškai svarbių patirčių praradimas gali sukelti su stresu susijusių problemų, tokių kaip urzgimas ar fizinės ligos“, – tęsė ji.

Australijoje yra izoliuotų teritorijų ir komendanto valanda

SAWC ataskaitoje pažymima, kad keliose Australijos vietovėse yra įrengtos kačių izoliavimo zonos.

Maža to, kai kuriose iš jų visą parą galioja komendanto valanda, o kitur – apribojimai sutemus.

Vienintelės išimtys taikomos augintiniams, uždarytiems lauko aptvaruose arba šeimininkams, vedžiojantiems juos su pavadėliu.

Dabar jau kates kalčiausios kad gyvūnai mirsta del 5G spinduliuotes ir is lektuvu pilamu nuodų chemtreilu .
Globalistams kalti gyvūnai ir zmones kad jie is viso gyvena .
katės kalčiausios, šimtus metų buvo ok, gamta pati susireguliuodavo. Bet dabar besieliai- pragariniai medžiotojai aiškina, kaip gyvent, reguliuot gamtą užsimanė, kad pragarinę aistrą kankint, žudyt toliau galėtų. Kai iškertami miškai, net krūmeliai, kur paukščiai veisiasi, natūralios pievos naikinamos, chemikalai pilami į laukus nuodija visus ir viską, interneto ryšiai 5g peraudę viską ir nežinia dar kaip veikia, GMO modifikuotas brudas auginamas laukuose, pristatyta vėjo jėgainių, kur jų keliama vibracija vabzdžiams ir bitėms kaip veikia? O sparnais kiek paukščių užmušama ir kruva dalyku, čia vardint be galo. Bet besieliai rado atpirkimo ožį - kates!!! Bučiau valdovas, tai pirma ką padaryčiau - uždrausčiau pragarinių kruvinas "pramogas"
Uždaryti kates ir pasamdyti ziurkiu naikintojas, kurie naikina kenkencius graužikus chemikalais. Cia toks gal butu planas. Turiu 2 kates ir ju niekas neikalins namuose. Cia siūloma gyvunu kankinimo strategija.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų