Europos Parlamentas ragina Rusijos Federaciją susilaikyti nuo spaudimo Rytų partnerystės šalims ir visapusiškai gerbti jų suverenią teisę pačioms priimti politinius sprendimus.
Europos Parlamento narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, balsavusi už šią rezoliuciją, pabrėžia, kad Europos Parlamento pozicija yra labai savalaikė, nes artėjant lapkričio mėnesiui, kuomet Vilniuje vyksiančiame ES ir Rytų partnerystės viršūnių susitikime, Ukraina, Armėnija, Gruzija ir Moldova turės galimybę pasirašyti ar parafuoti asociacijos susitarimus su Europos Sąjunga, Rusijos spaudimas šioms valstybėms – auga.
"Šiandien priimtoje rezoliucijoje aiškiai atkreipiamas dėmesys, kad jau kuris laikas Rusija taiko tikslines sankcijas Ukrainos eksportuojamoms prekėms, didina spaudimą Moldovai, uždrausdama vyno importą, o Armėnijai nepavyko išvengti grėsmių, susijusių su nacionaliniu saugumu. Toks naudojimasis prekybos svertais, siekiant paveikti šalių laisvą apsisprendimą, manipuliavimas valstybių ekonominiu ir geopolitiniu pažeidžiamumu, neatitinka pagarbos suverenitetui ir geros kaimynystės principų, nei, galų gale, narystės Pasaulio prekybos organizacijoje statuso. Tad šiandien Europos Parlamentas prisidėjo prie daugelio kitų balsų, kurie sako, kad toks elgesys su suvereniomis valstybėmis yra nepriimtinas“ – pažymėjo Europos Parlamento narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Europos Parlamento rezoliucijoje, kuriai balsų dauguma pritarė europarlamentarai, pažymima, kad asociacijos su ES, glaudaus bendradarbiavimo bei visapusiškos laisvosios prekybos susitarimai netrukdo Rytų partnerystės šalių ekonominiam bendradarbiavimui su Rusija. Taip pat pabrėžiama, kad politinės ir ekonominės reformos Rytų patnerystės šalyse sukurs stabilumo, klestėjimo ir bendradarbiavimo zoną, o tai galiausiai pasitarnaus ir Rusijos interesams, bei primenama, kad ES nuolat kviečia Rusiją konstruktyviai prisidėti prie šio proceso. Europos Parlamentas taip pat ragina dėti daugiau pastangų didinant Rytų partnerystės programos matomumą ir naudą, ir siūlo pradėti visuomenės informavimo kampaniją minėtose šalyse apie asociacijos susitarimų pobūdį, naudą ir reikalavimus.
Pasak EP narės Radvilės Morkūnaitės, atsidūrusioms nepavydėtinoje situacijoje valstybėms ES šalių palaikymas - būtinas. „Tikiu, kad gąsdinimų taktika nebus produktyvi valstybėse, kurios saugo savo nepriklausomybę ir suverenitetą, ir Rytų partnerystės šalių piliečiams naudingos reformos, nepaisant atviro ar paslėpto spaudimo, bus tęsiamos tiek iki Vilniaus Viršūnių susitikimo, tiek ir po jo“– teigia europarlamentarė.