• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europą užklupo koronaviruso pandemijos banga. Kai kurios šalys kenčia dėl per mažo pasiskiepijusių žmonių skaičiaus, o kai kurios  susiduria su ribojimų atšaukimo pasekme. Nors naujų atvejų skaičius kyla tiek vienose, tiek ir kitose, mažiau pasiskiepijusių valstybių vadovams tenka spręsti ligoninių perpildymo ir išaugusio mirtingumo nuo COVID-19 problemas.

Europą užklupo koronaviruso pandemijos banga. Kai kurios šalys kenčia dėl per mažo pasiskiepijusių žmonių skaičiaus, o kai kurios  susiduria su ribojimų atšaukimo pasekme. Nors naujų atvejų skaičius kyla tiek vienose, tiek ir kitose, mažiau pasiskiepijusių valstybių vadovams tenka spręsti ligoninių perpildymo ir išaugusio mirtingumo nuo COVID-19 problemas.

REKLAMA

Iškart keliose Europos šalyse, įskaitant Baltijos valstybes, Rusija, Ukraina, Lenkiją, Čekiją ar Nyderlandus stebimas staigus naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimas.

Kai kuriose iš šių šalių su problemomis suvaldant sergančiųjų srautus susidūrė sveikatos apsaugos sistema; pavyzdžiui, Rusijoje faktiškai kasdien fiksuojami nauji mirtingumo nuo COVID-19 „rekordai“. Sunki situacija yra ir Latvijoje, kuri jau paskelbė įvedanti eilinį „lokdauną“, ir Ukrainoje, kurioje pasiskiepijusių žmonių skaičius yra itin negausus.

Rusijoje fiksuojami rekordai ir skelbiamos „atostogos“

Rusijos valdžia pasiūlė šalies prezidentui V. Putinui paskelbti visoje šalyje nedarbo dienas spalio 30 – lapkričio 7 dienomis, kad būtų pristabdytas pandemijos plitimas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą sykį šių metų rudenį nauji ribojimai buvo įvesti šalies sostinėje Maskvoje: meras Sergejus Sobianinas paskelbė, kad spalio 25 – vasario 25 dienomis valdžia rekomenduoja namuose likti vyresniems nei 60 metų neskiepytiems ar nepersirgusiems asmenims, taip pat tiems, kurie turi lėtinių ligų.

REKLAMA

Per pastarąjį mėnesį užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius pagal oficialią valdžios statistiką Rusijoje išaugo 70 proc., faktiškai kasdien fiksuojami viso pandemijos laikotarpio susirgimų ir mirčių nuo COVID-19 komplikacijų rekordai. Vien antradienį buvo nustatyta 33,4 tūkst. naujų atvejų ir daugiau nei 1 tūkst. mirčių.Rusijos valdžia pripažįsta, kad tokie statistiniai duomenys atspindi nepakankamą vakcinaciją šalyje. Šiuo metu pilnai vakcinuoti yra vos 34 proc. šalies gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainoje siaučia delta atmaina: medikai nebesusitvarko su ligonių antplūdžiu

Ne ką smagesnė situacija ir Ukrainoje, kur vakcinacijos lygis dar mažesnis – siekia kuklius 15 proc. Antradienį buvo paskelbta apie 538 mirtis nuo koronaviruso ir tai buvo didžiausias skaičius nuo pat pandemijos pradžios. Naujų atvejų skaičius taip pat pasiekė aukštą ribą – 15,5 tūkst. Žinant, kad Ukrainos medicinos sistemoje ir taip prasta ligų diagnostika, šie skaičiai realiai yra dar didesni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliuose šalies regionuose, dėl perpildytų ligoninių, buvo įvesti ribojimai.

Mirčių nuo COVID-19 šalyje daugiau negu per pirmąją pandemijos bangą. Manoma, kad to priežastis – delta atmainos išplitimas.

„Daugelis koronaviruso atvejų dabar susiję būtent su šia nauja atmaina. Ji jau yra visose apskrityse. Ji labiau užkrečianti, greičiau plinta, žmonės sunkiau serga“, – BBC aiškino Ukrainos anesteziologų asociacijos prezidentas Sergejus Dubrovas.

REKLAMA

Nepaisant to, kad šalies Sveikatos apsaugos ministerija ir tvirtina, kad situacija yra kontroliuojama, Charkovo, Odesos ir Černovcų gydytojai perspėja apie perpildytas gydymo įstaigas.

„Išrašėme penkis, penki atvyko, mirė trys. Prie neinvazinių plaučių ventiliavimo aparatų pajungti 18 žmonių. Dirba visi aparatai, kiek turime. Netrukus lova koridoriuje bus jau sėkmė“, – BBC pasakojo vienos iš Odesos ligoninių gydytojas Ivanas Černenka.

REKLAMA

Jo teigimu, ligoninės personalui tenka priiminėti sudėtingus sprendimus. Pavyzdžiui, į ligoninę guldomi tik sudėtingi ligoniai, su itin žema deguonies saturacija – ir tik tuo atveju, jeigu yra vietų.

Latvijoje – „lokdaunas“

Staigiai pablogėjo situacija Latvijoje – šalies valdžia nusprendė įvesti griežtą „lokdauną“ nuo spalio 21 iki lapkričio 15 dienos: uždaromos visos nebūtinų prekių parduotuvės, restoranai, mokyklos ir laisvalaikio praleidimo vietos; įvedama komendanto valanda nuo 20 iki 5 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokie sprendimai siejami su staigiai išaugusiu sergančiųjų skaičiumi, šalis pirmauja pagal milijonui gyventojų tenkantį naujų atvejų skaičių per paskutinę savaitę visame pasaulyje. Maža to, sergamumo augimo tendencijos taip pat vienos prasčiausių, o pilnai pasiskiepijusių šalyje tėra 49,4 proc.

Kitur Europoje – taip pat pavojaus signalai

Neramios naujienos pasiekia ir iš kitų Europos šalių. Rekordinis mirtingumas užfiksuotas Rumunijoje, kurios sveikatos apsaugos sistema nesusitvarko su ligonių antplūdžiu. Skelbiama, kad šalies reanimacijos skyriuose vietų daugiau nėra.

REKLAMA

Lenkijoje naujų atvejų skaičius, lyginant su ankstesne savaite, išaugo 43 proc. (per paskutines dvi savaites, lyginant su ankstesnėmis 14 dienų – net 132 proc.). Ir čia dar neatsižvelgiant į faktą, kad Lenkijoje tūkstančiui žmonių tenkančių testų atliekama 8 kartus mažiau už, pavyzdžiui, Lietuvą.

Pamažu koronavirusas „įžengia“ ir į Vakarų Europą. Nyderlanduose per paskutinę savaitę naujų atvejų skaičius šoktelėjo 44 proc.

REKLAMA

Didžiojoje Britanijoje, kurioje buvo atšaukti faktiškai visi ribojimai, jau septynias dienas paeiliui naujų atvejų skaičius viršija 40 tūkst. Antradienį buvo užfiksuotos ir 223 mirtys nuo COVID-19 ir tai yra didžiausias rodiklis nuo kovo mėnesio. Valdžia jau perspėjo šalies gyventojus, kad „laukia sunki žiema“ ir žada esant būtinybei grąžinti kai kuriuos ribojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų