Po nuotraukomis broliai užrašė "Dalyvaujame taikioje demonstracijoje už geresnę Ukrainą".
Ukrainos teisėsaugos teigimu, šeštadienį sulaikyti mitinguotojai vilkėjo neperšaunamomis liemenėmis ir buvo ginkluoti pneumatiniais šautuvais, praneša segodnya.ua.
Suimti studentai, kurie dalyvavo mitinge prie šalies prezidento administracijos pastato gruodžio 1-ą dieną, buvo ginkluoti ir pavojingi. Apie tai spaudos konferencijoje paskelbė Kijevo prokuratūra. „Reikia paminėti, kad kelti riaušes ir pulti pareigūnus buvo ruošiamasi iš anksto: savo gynybai jie pasiruošė neperšaunamas liemenes, šalmus ir apsaugas“, – teigiama pranešime.
Pasak teisėsaugininkų, iš kai kurių mitingo dalyvių buvo atimtos medžiagos, reikalingos „Molotovo kokteilių“ gamybai, pneumatiniai ginklai, peiliai ir dujų balionėliai. „Be to, įtariamųjų dalyvavimas masinėse riaušėse yra pagrįstas turimais įrodymais, fotografijomis ir vaizdo medžiaga“, – teigiama pranešime.
Priminsime, kad Kijevo Ševčenkos rajono teismas leido dviem mėnesiams suimti prezidento administracijos rūmų šturmo dalyvius. Parlamentarai prieštaravo tokioms sankcijoms ir bandė skųsti tokį sprendimą bei reikalavo įtariamuosius išleisti už užstatą, tačiau teismas atmetė prašymą.
Rusija užsipuolė NATO dėl kišimosi į Ukrainos reikalus
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį apkaltino NATO kišantis į Ukrainos reikalus ir sakė, kad nesupranta, kodėl Aljansas jaučia turintis teisę tai daryti.
„Nesuprantu, kodėl NATO priima tokius pareiškimus“, - sakė S.Lavrovas apie Aljanso antradienio deklaraciją, kuria raginama Ukrainoje pradėti dialogą tarp vyriausybės ir protestuotojų, pykstančių dėl valdžios sprendimo atsisakyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES).
S.Lavrovas sakė taip pat nesuprantantis, kaip NATO vadovas Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas) anksčiau išvis galėjo atsakyti į klausimą apie galimą Rusijos karinį įsikišimą Ukrainoje.
„Negaliu suprasti, kodėl tokie klausimai užduodami“, - sakė S.Lavrovas spaudos konferencijoje po NATO ir Rusijos tarybos susitikimo, kuriame taip pat dalyvavo JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris).
„Tai padeda kurti iškreiptą paveikslą ir pasiunčia klaidingą signalą, kuris gali nulemti klaidingą supratimą“, - sakė jis per vertėją.
Tai, ar Ukraina sieks glaudesnių ryšių su ES, yra „vidaus reikalas“, sakė jis ir pridūrė, kad lygiai taip pat nesupranta „agresyvių opozicijos veiksmų masto“.
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Asociacijos sutarties atsisakė prieš pat ES viršūnių susitikimą praėjusio mėnesio pabaigoje, kuriame ji turėjo būti pasirašyta. Tai jis padarė Rusijai leidus suprasti, kad buvusi sovietinė Ukraina brangiai sumokės už pasitraukimą iš Maskvos įtakos sferos.
V.Janukovyčiaus sprendimas išprovokavo didžiulius protestus Kijeve ir nusivylimą Briuselyje, kuris tą sutartį laikė dideliu pasiekimu priartinant Rytų Europą prie ES.
Savo antradienio deklaracijoje NATO pasmerkė „pernelyg didelės jėgos naudojimą prieš taikius demonstrantus Ukrainoje“.
„Raginame vyriausybę ir opoziciją pradėti dialogą ir ... reformų procesą“, - priduriama deklaracijoje. Ukraina yra NATO – karinio aljanso, įsteigto Šaltojo karo metais, siekiant atsverti Sovietų Sąjungą, - partnerė, bet Maskva pavydžiai gina savo įtaką buvusiose sovietinėse respublikose.
Atskirai Ukrainos premjeras Mykola Azarovas, kurio vyriausybė siekia derybų ir su Briuseliu, ir su Maskva, trečiadienį perspėjo opoziciją liautis eskalavus šalyje didžiausią per dešimtmetį politinę krizę.
„Kreipiuosi į visas politines jėgas, kviesdamas baigti politinio režimo eskalavimą“, - sakė M.Azarovas, kuris teigė, kad protestais manipuliuojama siekiant politinių tikslų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.