• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos sąjungos komunikacijos komisarė Margot Wallstrom pareiškė, kad jai jau seniai iki gyvo kaulo įgriso faktas, kad Briuselį „valdo senų vyrų grupuotė“, teigia „EU Observer“.

REKLAMA
REKLAMA

Komisarė pareiškė, kad Briuselio koridoriuose yra nusistovėjusios tam tikros galios schemos, o dauguma sprendimų, ką skirti į aukščiausius ES postus priimami už uždarų durų. „Tiesiog stebėtina, kad diskusijose minimi vien vyrų vardai, o pačios diskusijos vyksta už uždarų durų“ – teigė iš Švedijos kilusi komisarė, interviu vienam iš savo šalies dienraščių davusi per savo 54 gimtadienį.

REKLAMA

Kaip žinia, kitais metais su sąlyga, kad ją ratifikuos visos 27 ES valstybės, turėtų įsigalioti ES Reformų sutartis. Reformų sutartyje numatomas ES prezidento, renkamo 2,5 metų kadencijai, posto sukūrimas bei ES užsienio reikalų ministro pareigybė. Tarp galimų kandidatų į prezidentus minimi Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas, buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas-Claude‘as. Be to, vienu iš realiausių pretendentų į ES prezidentus laikomas ir buvęs Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Tony Blairas.

REKLAMA
REKLAMA

Formaliai sprendimą, kas turėtų užimti ES prezidento postą, turi priimti ES Taryba, kuri yra svarbiausias ES sprendimų priėmimo organas. M. Wallstrom teigia, kad jau šiuo metu yra susiformavęs tam tikras branduolys vyrų, kurie susibūrę į uždarą grupę, ruošiasi vieni nuspręsti, kam patikėti ES prezidento postą. Komisarė teigia, kad vėliau šis uždaros grupuotės sprendimas bus pristatytas šalių narių valstybių lyderiams kaip bendras sutarimas. „Tai yra labai blogai, nes vyrų grupuotės sprendimus priima už uždarų durų. Be to, atsitinka kaip visada: seni vyrai į postus renka tokius pat pagyvenusius politikus“ – teigė M. Wallstrom.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad pati yra eurokomisarė, M. Wallstrom nesidrovėjo teigti, kad ES valdo pagyvenusių vyrių grupė. „Tik pažiūrėkite į „šeimynines nuotraukas“ per ES politikų susitikimus. Ten šmėkščioja vien vyrai, tačiau juk pusę žmonijos sudaro moterys“ – teigė M. Wallstrom.

Per visą ES istoriją vos 2 iš 26 Europarlamento vadovų buvo moterys, o visi 11 Europos komisijos vadų buvo vyrai. Tačiau šiandien komisija yra pati egalitariškiausia per visą istoriją. Iš 27 eurokomisarų net 8 yra moterys. Pasak M. Wallstrom, tai, kad moterys neprasimuša iki aukščiausių ES postų, nėra jų nekompetencijos įrodymas, o tik požymis, kad ES viduje yra susiformavusi uždara galių pasiskirstymo sistema. Kaip potencialias ir galimas kandidates į ES prezidento postą M. Wallstrom nurodė Airijos prezidentę Mary Robinson, Suomijos prezidentę Tarja Halonen bei Italijos politikę Emma Bonino.

M. Wallstrom pareiškė, kad ateityje ji nenori veltis į jokią politinę veiklą nei ES , nei nacionaliniu lygmeniu. „Apsaugok, Dieve. Gana yra gana“ – pareiškė politikė, kuri buvo matoma kaip potenciali kandidatė po kitų Švedijos rinkimų eiti užsienio reikalų ministrės pareigas Socialdemokratų vyriausybėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų