Pasak žvalgybos atstovo, tokių veiksmų galimybę įrodo ir rusų karių persigrupavimas.
Ants Kiviselgas taip pat pažymėjo, kad nors fronto linijoje didelių pokyčių nėra, Rusijos vykdmų karinių operacijų prieš Ukrainą skaičius per savaitę padidėjo ketvirtadaliu.
Žvalgybinė informacija taip pat rodo, kad pagrindinė Rusijos puolimo kryptis išlieka Avdijivka, kur okupantai nuo tiesioginių kovų perėjo prie tolimosios ugnies panaudojimo mūšio lauke.
A. Kiviselgo teigimu, pastarasis veiksmas apsunkino ukrainiečių dalinių persigrupavimą, įskaitant ir gynybinių pozicijų sutvirtinimą.
„The Wall Street Journal“: jei Ukraina ištvers, kontrpuolimą ji galėtų pradėti 2025 metais
Po nesėkmingo Ukrainos kontrpuolimo, taip pat vėluojančios Vakarų ginkluotės Ukraina buvo priversta pereiti prie gynybos tam, kad sustabdytų agresorę Rusiją. Dabar užsimenama, kada Ukraina galėtų būti pasirengusi pradėti naują kontrpuolimą dar kartą.
„The Wall Street Journal“ rašo, kad jeigu viskas klostysis tinkamai, Ukraina bus pajėgi surengti naują kontrpuolimą 2025 metų pavasarį.
Publikacijoje taip pat atkreipiamas dėmesys į itin sudėtingą geopolitinę situaciją, kurioje šiuo metu atsidūrė Ukrainoje. Teigiama, kad nors buvo dedamos didelės viltys, kad Ukrainos kontrpuolimas bus sėkmingas, tačiau situacija fronte atskleidė kitą realybę – puolimas nepavyko
Be to, primenama ir apie politines rietenas JAV, kurios stabdo pagalbos perdavimą Ukrainai, taip pat Europos Sąjungos atstovų nesugebėjimą vieningai suteikti reikalingą karinę paramą Ukrainai bei Rusijos ekonominę padėtį karo sąlygomis.
„Darydama spaudimą Ukrainai, Rusija neparodo jokių ženklų, kurie rodytų, kad yra atsisakoma iškelto karinio tikslo užimti [Ukrainą]“, – rašoma publikacijoje.
Taip pat straipsnyje atkreipiamas dėmesys į neseniai paskelbtą Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pareiškimą apie gynybinių įtvirtinimų statybas palei frontą.
Remiantis paviešintos publikacijos autorių teigimu, tai yra vienas iš įrodymų, kad karas Ukrainoje įžengė į naują etapą. Štai jeigu karinėsi invazijos pradžioje Ukrainos ginkluotosios pajėgos griebėsi manervinės gynybos taktikos, dabar persikeliama į tranšėjinį karą, kurį buvo galima matyti Donbase po 2014 metų.
„Dabar turime sau priminti, kad šis karas bus itin ilgas“, – žurnalistams teigė neįvardytas Europos diplomatas.
Vakarų analitikai svarsto, kad jei Ukrainai pavyks įveikti dabartinius sunkumus ir toliau aprūpinti karius, geriausiu atveju kiti metai taps Ukrainos kariuomenės atkūrimu. Taip pat iškeliama ir kita viltis, kad Rusijos pajėgos nusilips ir Kyjivo gynėjams pavyks pralaužti jų gynybines linijas, o tai galėtų reikšti, kad 2025 metais galėtų ir vėl bandoma surengti kontrpuolimą, jeigu pavyks išgyventi 2024 metus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!