„Stengiamės daryti viską, ką galime, kad palaikytume ir padėtume Ukrainai kovoti su šiuo karu. Putinas neturi laimėti šio karo“, – sakė K. Kallas.
Kallas, kuri dalyvaus artėjančiame NATO viršūnių susitikime, sakė, kad NATO strategija turėtų būti sutelkta į karo užbaigimą naudojant „protingą izoliavimą“, o tai reiškia, kad NATO turėtų pereiti nuo „atgrasymo pozicijos“ prie saugios „gynybos pozos“, naudojant ir NATO šalių indėlį stiprinant kiekvienos šalies gynybą ir galiausiai visą NATO, taip pat sutelkiant dėmesį į bendradarbiavimą.
„Yra tam tikrų pajėgumų, kurie yra per brangūs bet kuriai valstybei, bet jei mes juos kartu padarysime čia, Europoje, kad apsaugotume savo teritorijas, mes būsime stipresni“, – sakė ji. įmanoma“.
Paklaustas apie Lenkijos pasiūlymą siųsti taikdarius į Ukrainą, Kallas sakė, kad pirmiausia turi būti pasiekta taika, o Rusija nerodo jokių ketinimų ją pasiekti.
„Mes galime turėti taikos palaikymo misiją tik tada, kai turime taiką, bet žinote, jei pažvelgsite į tai, kas vyksta Ukrainoje, taikos nėra niekame, ką mes ten matome. Vyksta karas, ir aš nematau, kad Rusija ketintų ką nors daryti, kad pasiektų taiką. Taigi pirmiausia turėtume turėti taiką, o paskui ją išlaikyti“, – sakė ji.
„Kartais, norėdami pasiekti taiką, turime turėti noro panaudoti karinę galią“, – kalbėjo ji.
Kallas sakė nematanti Trečiojo pasaulinio karo Europoje galimybės, tad reikia stengtis užbaigti šį karą Ukrainoje.
Kallas taip pat palygino deportacijas Mariupolyje su tuo, ką Rusija padarė 1940-aisiais, kai estai buvo susodinti į „galvijų vagonus“, išsiųstus į Sibirą.
Ji sakė, kad Putinas prisideda prie dešiniojo sparno naratyvo Europoje ir JAV, kurdamas pabėgėlių krizę.
„Jis kuria šį didžiulį migracijos spaudimą į Europą, o tai, ką matome įvairiose šalyse, taip pat matome, kad Kraštutinė dešinė dabar pakelia toną“, – kalbėdama apie raginimus esą nereikia padėti iš Ukrainos atvykstantiems pabėgėliams.
„Priešas yra Rusija, o ne pabėgėliai“, – sakė Kallas.