ES į sąrašą įrašys 36-erių buvusią investicijų bankininkę A. Assad ir kitus Sirijos prezidento giminaičius. Šiuo metu ES taiko sankcijas 114 sirų ir 38 organizacijoms. Tai reiškia, kad įšaldytas jų turtas ir sąskaitos ES valstybių narių bankuose. ES diplomatai sakė, kad oficialiai sprendimą dėl sankcijų taikymo priims penktadienį per ES užsienio reikalų ministrų susitikimą Briuselyje. Kaip ir kitiems sąraše esantiems asmenims, A. Assad tikriausiai bus uždrausta vykti į ES šalis. Vis dėlto, jei ji išlaikė Britanijos pilietybę, jai nebus uždrausta keliauti į šią šalį.
Londone gimusi ir užaugusi A. Assad už B. Assado ištekėjo 2000 metais. Tais pačiais metais jis tapo Sirijos prezidentu.
Asma Assad (nuotr. SCANPIX)
Sirijos opozicijos aktyvistai neseniai paviešino asmeninius prezidento ir jo žmonos elektroninius laiškus. Paaiškėjo, kad, Sirijos vyriausybei naudojant smurtą prieš protestuotojus, prezidento žmona apsipirkinėja internetu ir išleidžia tūkstančius svarų brangakmeniams, baldams ir kitoms prabangioms prekėms. Apsipirkinėdama Europoje A. Assad naudojosi slapyvardžiu.
Pagal anksčiau pradėtas taikyti sankcijas, ES įšaldė „visas lėšas ir ekonominius išteklius“, kurie priklauso „asmenims, atsakingiems už žiaurią civilių priespaudą“ ar „su jais susijusiems asmenims ir įmonėms“.
Asma Assad (nuotr. SCANPIX)
Gali būti, kad internetu apsipirkinėdama Europoje A. Assad jau pažeidė šias sankcijas. Taisyklės draudžia ES piliečiams padėti į sankcijų sąrašą įtrauktiems asmenims gauti prieigą prie „lėšų ir ekonominių išteklių“. Jei A. Asssad tikrai pažeidė sankcijas, jai galėtų būti iškelta byla.