ES technologijų komisarė Henna Virkkunen sakė, kad duomenų įšaldymas yra „svarbus žingsnis“ atliekant tyrimus, Rumunijai paviešinus žvalgybos duomenis, kurie parodė, kad Rusija kišosi į prezidento rinkimus.
Pirmąjį prezidento rinkimų turą lapkričio 24 d. netikėtai laimėjo prorusiškas kraštutinės dešinės kandidatas Calinas Georgescu, kurio filmuoti vaizdo įrašai platformoje „TikTok“ plito it virusas.
Liberalų ir konservatorių reformistų partijai „Sąjunga Rumunijai išgelbėti“ atstovaujanti Elena Lasconi atsidūrė antroje vietoje. Sekmadienį įvyks antras rinkimų turas, kuriame dėl prezidento kėdės varžysis A. Georgescu ir E. Lasconi.
Komisija vykdo reikalavimus, nustatytus Skaitmeninių paslaugų akte (DSA), kurį sudaro galingi ES įstatymai, reglamentuojantys šalių bloke veikiančių socialinių tinklų ir technologijų bendrovių veiklą.
Pranešime komisija teigė, kad „TikTok“ privalo išsaugoti visus duomenis, „susijusius su faktine arba numatoma sistemine rizika“, kurią ši internetinių vaizdo įrašų platforma gali kelti rinkimams ir visuomeniniam diskursui Europos Sąjungoje.
ES vykdomoji institucija pasakė pagal DSA stebinti platformą „TikTok“ ir kol kas negalinti priimti sprendimo, ar ši platforma pažeidė teisės aktus.
Platformos „TikTok“ atstovė spaudai paprašyta pabrėžė, kad platforma jau dabar bendradarbiauja ir ateityje toliau bendradarbiaus su Komisija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!