Pasak EK, sprendimas priimtas gavus informacijos apie galimą Rusijos kišimąsi į Rumunijos prezidento rinkimus per „TikTok“.
EK išplatintame pranešime reikalaujama, jog „TikTok“ „įšaldytų ir išsaugotų duomenis, susijusius su faktine ar numanoma sistemine rizika, kurią jos paslauga gali kelti rinkimų procesams ir pilietiniam diskursui Europos Sąjungoje“.
Tačiau EK nekomentavo jokių galimų platformos taisyklių pažeidimų.
Tuo metu „TikTok“ tvirtino, kad bendradarbiauja su Briuseliu.
„Mes jau bendradarbiaujame su Komisija ir bendradarbiausime toliau. Tikimės nustatyti faktus, atsižvelgdami į kai kurias spekuliacijas ir netikslius pranešimus, kuriuos matėme“, – sakė „TikTok“, kuri jau paneigė kaltinimus dėl Rumunijos, atstovas spaudai.
Lapkričio pabaigoje kraštutinių dešiniųjų kandidatas Calinas Georgescu netikėtai aplenkė ministrą pirmininką Marcelį Ciolacu ir išstumdamas jį iš rinkimų kovos pateko į antrą prezidento rinkimų ratą. Šis turėtų vykti gruodžio 8 dieną.
Sąmyšis šalį apėmė Rumunijos konstituciniam teismui nurodžius perskaičiuoti prezidento rinkimų pirmojo turo balsus. Rumunijos pareigūnai įtaria Rusijos įtaką ir jos galimą kišimąsi į rinkimus pasitelkiant „TikTok“.
Teismas pirmadienį patvirtino lapkričio 24 dieną įvykusio pirmojo prezidento rinkimų turo rezultatus.
Tuo metu „TikTok“ praėjusią savaitę paneigė Rumunijos valdžios institucijų kaltinimus, kad jis suteikė „privilegijuotas sąlygas“ Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu besižavinčiam C. Georgescu.
C. Georgescu antrajame prezidento rinkimų rate varžysis su Elena Lasconi, proeuropietiškos centristų partijos USR lydere.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!