• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį priartėjo prie susitarimo nustatyti visai Europai privalomą atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo lygį, kuris būtų dalis ambicingos strategijos, skirtos kovai su klimato kaita.

REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus pirmajam dviejų dienų viršūnių susitikimo posėdžiui Švedijos ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas (Fredrikas Reinfeltas) sakė, kad 27 valstybių lyderiai iš esmės pasiekė susitarimą dėl atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip vėjas, saulė ir vanduo, panaudojimo.

REKLAMA

"Sutarėme, kad mums reikia nustatyti atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimo lygį, kuris būtų privalomas", - sakė F.Reinfeldtas ir pridūrė, kad diskusijos, kaip tai konkrečiai turi įgyvendinti kiekviena valstybė narė, bus tęsiamos.

Švedijos vyriausybės vadovas sakė, kad Bendrijai pirmininkaujanti Vokietija turi parengti kompromisinį susitarimą, kuriame bus žodis "privalomas", ir penktadienį pristatyti šį dokumentą ES lyderiams. Airijos ir Ispanijos ministrai patvirtino, kad buvo pasiektas persilaužimas, tačiau keli diplomatai nurodė, jog kai kurios šalys vis dar nepritaria susitarimui.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisija pasiūlė nustatyti tikslą, kad iki 2020 metų iš atsinaujinančių išteklių būtų gaunama 20 proc. visos Bendrijos sunaudojamos energijos.

Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žaklas Širakas) bloko lyderiams sakė, kad atominė energija taip pat turėtų padėti mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetalus, skatinančius pasaulinį atšilimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas savo paskutiniame Bendrijos viršūnių susitikime, kadenciją baigiantis ilgametis Prancūzijos vadovas sakė, kad galėtų sutikti su visai ES privalomu atsinaujinančių išteklių naudojimo lygiu, jei atominė energetika, kuri tenkina 70 proc. Prancūzijos energijos paklausos, būtų priskirta atsinaujinantiems energijos šaltiniams.

Tikimasi, kad lyderiai patvirtins planus iki 2020-ųjų 20 proc. nuo 1990 metų lygio sumažinti anglies dvideginio išmetalus. Jei ES pastangas paremtų kitos išsivysčiusios ir besivystančios šalys, ypač Kinija ir Indija, pasaulinius išmetalus būtų siekiama sumažinti 30 procentų.

REKLAMA

Susitikimui pirmininkaujanti Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad atominė energetika neturėtų būti priskiriama iš atsinaujinančių šaltinių gaminamos energijos kategorijai, nes pastaroji gaminama pasitelkiant naujas technologijas, kurias būtina remti, kad jos būtų konkurencingos.

Kelios ES narės iš esmės nepritaria atominės energijos naudojimui ar yra pradėjusios palaipsnio jos atsisakymo procesą.

Čekija nurodė, jog vis dar nepritaria, kad būtų nustatytas privalomas atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo lygis, tačiau sakė nevetuosianti šių planų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų