Europos Parlamentas priėmė teisiškai neįpareigojančią rezoliuciją 336 balsais prieš 163. Ją palaikė centristų ir kairiųjų frakcijų atstovai.
Tačiau teisė į „saugų ir legalų abortą“ beveik neturi galimybių būti įtraukta į teisiškai privalomą bloko chartiją, kuriai reikėtų vieningo 27 ES valstybių narių pritarimo.
Teisė į abortą tebėra labai apribota ES šalyse, įskaitant stipriai katalikiškas Lenkiją ir Maltą. Ketvirtadienį Lenkijos parlamente prasidėjo diskusijos dėl abortų įstatymų liberalizavimo, tačiau dėl valdančiosios koalicijos susiskaldymo neaišku, kokie bus to rezultatai.
„Teisė į abortą nėra nuomonių klausimas“
ES Parlamentas balsavo po to, kai praėjusį mėnesį Prancūzija tapo pirmąja ES valstybe, teisę į abortą įtraukusia į savo konstituciją. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas tuomet sakė, kad sieks, jog abortai būtų įtraukti į ES teisių chartiją.
Diskusijos ES vyksta tuo metu, kai JAV yra padidėjęs dėmesys abortų klausimams, kadangi JAV Aukščiausiasis Teismas 2022 metais panaikino visoje šalyje galiojusią teisę nutraukti nėštumą.
Per balsavimą EP kraštutinių kairiųjų pažiūrų prancūzų europarlamentarė Manon Aubry smerkė „kraštutinių dešiniųjų ir reakcionierių išpuolius“ prieš rezoliuciją.
„Teisė į abortą nėra nuomonių klausimas – tai žmogaus teisė, – sakė ji parlamentui. – Teisė į abortą nežudo, priešingai, ji gelbsti gyvybes.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!