Aplinkos apsaugos komiteto pritarimo reikėjo, kad lapkritį įvyktų EP balsavimas, kuriuo bus nustatyta įstatymų leidėjų derybinė pozicija su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis.
Tikslas yra sumažinti vidutiniškai 190 kilogramų pakuočių atliekų, kurias per metus išmeta kiekvienas europietis. Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį atliekų (plastiko, polistireno, aliuminio, popieriaus ir kartono) kiekis, tenkantis vienam žmogui išaugo daugiau nei 30 kilogramų.
Tačiau pakuotes gaminančios įmonės ir nuo jų priklausomos greitojo maisto restoranų grupės perspėja, kad įgyvendinant šiuos pokyčius padidės vandens ir energijos sunaudojimas. ES pakuočių gamybos pramonės šakos vertė šiuo metu viršija 355 mlrd. eurų.
Pagal Europos Komisijos siūlomą teisės aktą pakuočių turėtų būti kuo mažiau ir jos turėtų būti perdirbamos arba pakartotinai panaudojamos, o konkretūs tikslai turėtų būti įgyvendinti iki 2030 ir 2040 metų.
ES teisės aktų leidėjai teigia norintys, kad vartotojai prekybos centruose neberastų itin plonų polietiletinių maišelių, o į greitojo maisto užkandines ir kavines, kur pardavinėjama kava išsinešti, būtų skatinami neštis savo indus.
Jie ir Europos Komisija taip pat nori, kad palaipsniui būtų atsisakyta pakuotėse naudojamų pavojingų cheminių medžiagų.
„Be saugių pakuočių neįmanoma veiksminga perdirbimo ar pakartotinio naudojimo politika, todėl draudimas naudoti sąmoningai dedamas kenksmingas chemines medžiagas yra didelė pergalė Europos vartotojų sveikatos labui“, – sakė europarlamentarė Frederique Ries.