Jungtinės Karalystės bendrovė „Space Solar“ bendradarbiauja su „Reykjavik Energy“ ir Islandijos tvarumo iniciatyva „Transition Labs“, kad sukurtų kosminę saulės elektrinę, kuri nuo 2030 m. galėtų tiekti elektros energiją.
„Metro“ rašoma, jog 2 000 tonų sveriantis 1,7 kilometrų pločio palydovas perduotų energiją „belaidžiu būdu saugiomis aukšto dažnio radijo bangomis į antžemines stotis“.
Gamykla sugertų Saulės spindulius, o po to išspinduliuotų apie 30 megavatų švarios energijos, kurios pakaktų 3000 namų maitinimui.
Ekspertų teigimu, reaktyvinių antenų sistema surinktų bangose esančią elektromagnetinę spinduliuotę ir paverstų jos energiją į elektrą.
„Kosminė saulės energija teikia neprilygstamą naudą – konkurencingas energijos kainas ir galimybę naudotis ja visą parą“, – sako Jungtinės Karalystės „Space Solar“ vadovas Martinas Soltau.
Ar tai taps realybe?
Šiais metais ši technologija buvo demonstruojama Kaltecho technologijų institute. Tačiau mokslininkai teigė, jog ši technologija į Žemę siuntė labai mažą kiekį elektros energijos.
Vis dėlto, Islandijai yra numatyta galimybė tiekti milijardus kartų didesnę elektros energijos galią iš kosmoso.