Naujametis šuolis į Tibro upę – neatsiejama Romos tradicija jau daugiau nei pusšimtį metų. Kasmet nuo Italijos sostinės centre esančio Ponte Cavour tilto šokinėjantys drąsiausi Amžinojo miesto gyventojai, net ir žemoje oro temperatūroje stengiasi neprarasti stilingumo.
O tai padaryti tikrai nelengva. Šokti reikia net iš 30 metrų aukščio. Visgi kartą pasinėrus į Tibro upės vandenis tą norisi padaryti ir kitąmet. Bent jau taip atrodo pažvelgus į Giuseppei Palmulli, kitaip žinomą kaip misterį OK. Jis, kasmet stebint didžiulei smalsuolių miniai, nuo tilto šoka jau daugiau nei 20 metų.
O štai Jungtinėse Valstijose nepaisydami kaustančių rekordinių šalčių į ledinį vandenį pasinerti nusprendė šie Pensilvanijos gyventojai.
Visgi, dalyje Vidurio Vakarų regiono kasmetines naujametes maudynes teko atšaukti dėl ypač žemos temperatūros. Nebraskoje šaltis vietomis nusirito iki -26 laipsnių Celcijaus. Minesotos sostinėje Di Moine dar šalčiau, beveik -30 laipsnių, o Pietų Dakotoje esančiame Aberdyne net -36 laipsniai. Tai žemiausia temperatūra per beveik 100 metų.
O čia į bangas neria Prancūzijos „ruoniai“. Svarbiausia čia ne kuo ilgiau išbūti 9 laipsnių Anglijos kanalo vandenyje, o pademonstruoti kuo juokingesnį ir išradingesnį kostiumą bei palaikyti šventinę nuotaiką.
Šalies šiaurėje esančio Diunkerko miesto apylinkėse pasinerti į stingdantį šaltį nusprendė apie pusę tūkstančio žmonių. Apdovanojimas už tokią drąsa – dubuo tradicinės, prancūziškos svogūnų sriubos.
O štai britai maudytis šaltyje nelinkę, užtai ir vėl surengė įspūdingą paradą Londono gatvėse.
Tokia tradicija pirmą naujų metų diena čia vyksta jau daugiau nei 30 metų. Šventiniame renginyje – net 10 000 dalyvių. Orkestrai, ansambliai, šokėjai ir muzikantai čia atvyko iš Jungtinių Valstijų, Europos ir kitų pasaulio šalių.
Britai didžiuojasi, jog tai didžiausias toks renginys pasaulyje. Paradas žingsniuoja daugiau nei trijų kilometrų keliu, o jį stebėti iš tribūnų susirinko per pusė milijono miesto gyventojų ir svečių.
Plačiau apie tai TV3 reportaže