Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) pranešė apie vėliau šiais metais Europoje vyksiančias viešas konferencijas, kuriomis bus siekiama sustiprinti Europos Sąjungą po Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos.
Savo daug temų aprėpusioje kalboje, kurioje išdėstė būsimo savo penkerių metų darbo prezidento poste prioritetus, E.Macronas pabrėžė, kad „mums reikia stipresnės Europos“.
Prancūzijos lyderis sakė suprantantis, kodėl tiek daug europiečių ES laiko biurokratine, atitolusia ir beširde. Todėl siekiant, kad piliečiai labiau įsitrauktų į ES veiklą, Prancūzija ir Vokietija organizuos konferencijas, kuriose galės dalyvauti kiekvienas.
Jis taip pat sakė, kad Europos valstybės turėtų artimiau bendradarbiauti teikdamos pagalbą politiniams pabėgėliams, kovodamos su nelegaliu migrantų gabenimu ir stiprindamos savo sienas, saugodamos jas nuo nelegalių migrantų.
Pasak E.Macrono, Europos Sąjunga apskritai „prarado savo kelią“, todėl jis ragino „naująją lyderių kartą“ atgaivinti Bendriją.
„Europos statybą susilpnino biurokratijos plitimas ir jo sąlygotas augantis skeptiškumas, – sakė E.Macronas. – Pastarieji 10 metų buvo žiaurūs Europai; mums pavyko įveikti krizes, bet mes praradome savo kelią“.
39-erių E.Macronas, priešingai nei euroskeptiškoji jo rinkimų varžovė Marine Le Pen (Marin Le Pen), Europos atgimimą minėjo tarp pagrindinių savo prezidento rinkimų kampanijos prioritetų.
„Aš tvirtai tikiu Europa, – sakė jis pirmadienį. – Tačiau nemanau, kad skepticizmas yra nepagrįstas“.
Pasak prezidento, „darbotvarkių ir tvarkaraščių tironija bei techninės suktybės ir vingrybės“ turi būti užmirštos.
Didžiosios Britanijos gyventojų praėjusių metų sprendimas palikti Europos Sąjungą yra „nesėkmės, su kuria susidurti mes turime turėti drąsos, simptomas“.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel vienija jėgas su E.Macronu, kad būtų vėl užkurtas tradicinis prancūziškai-vokiškas ES „variklis“, Britanijai nubalsavus už „Brexit“.
E.Macronas pranešė, kad iki 2017 metų pabaigos Prancūzija ir Vokietija visoje Europoje pradės rengti „demokratinius suvažiavimus“.
Šie suvažiavimai, kuriais bus siekiama „atkurti Europą“, vyks nacionalinių debatų ES klausimais forma.
Kiekviena šalis galės „laisvai pasirinkti, ar nori juose dalyvauti, bet laiko neapgalvotiems sprendimams daugiau nėra“, sakė E.Macronas.