Sergejus Skripalis su dukra ligoninėje gydomi nuo kovo 4 dienos, kai buvo mįslingomis aplinkybėmis apnuodyti Didžiojoje Britanijoje. Londonas ir jo pagrindiniai sąjungininkai Vakaruose dėl šio išpuolio kaltina Rusiją.
Šis pirmasis cheminio ginklo panaudojimas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo smarkiai atšaldė Maskvos santykius su Vakarais.
Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad priimdama sprendimą atsižvelgs į tai, ar Julija Skripal nori, kad ligoninėje ją aplankytų Rusijos atstovai.
Ketvirtadienį Julija Skripal paliko intensyvios priežiūros palatą. 33-erių moters „būklė sparčiai gerėja ir nebėra kritinė“, pranešė Solsberio rajono ligoninė.
Dabar jos būklė „stabili“, o nacionalinis transliuotojas BBC pranešė, kad moteris sąmoninga ir kalba su aplinkiniais.
„Vadovaudamiesi tarptautine ir šalies teise, taip pat Julijos Skripal teisėmis ir norais, svarstome prašymą suteikti prieigą konsuliniams darbuotojams“, – naujienų agentūrai AFP teigė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai.
Didžiosios Britanijos teigimu, yra tik viena išvada – Rusijos valstybė atsakinga už šį išpuolį, kurio metu panaudota Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojanti medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“). Maskva šiuos kaltinimus neigia.
66-erių buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio būklė tebėra kritinė, tačiau stabili.
S. Skripalis pardavinėjo paslaptis Didžiajai Britanijai ir persikėlė į šią šalį po 2010 metais įvykusio Maskvos ir Vašingtono apsikeitimo agentais. Jo duktė atakos metu buvo atvykusi į Britaniją iš Rusijos aplankyti tėvo.