Politologo teigimu, Ukrainos atakų dronais intensyvumas ir dažnumas vis didėja ir tai kelia nerimą Kremliui.
„Vien per pastarąją savaitę buvo trys didelio masto atakos prieš naftos perdirbimo gamyklas. Paskutinė – naktį iš sausio 28 į 29 d., prieš Andreapolio naftos pumpavimo siurblinę, kuri yra svarbi dujotiekio „Baltic Pipeline System-2“ dalis. Rusai tiesiog neturi pakankamai oro gynybos, kad apimtų visus objektus. Dronai gali apimti labai plačią teritoriją. O atakos iš Ukrainos tik didės“, – sako O. Holobuckis.
Didžiuliai nuostoliai
Politologas pabrėžia, kad Rusija dėl Ukrainos dronų smūgių patiria didžiulius nuostolius.
„Atakos sukelia didžiulius tiesioginius nuostolius. Kiekviena ataka rusams kainuoja nuo 50 iki 100 mln. dolerių (48-96 mln. eurų) vertės naftos ir įrangos. Pavyzdžiui, tiesioginiai nuostoliai dėl šios savaitės atakos Riazanės naftos perdirbimo gamyklai siekia 75 mln. dolerių (72 mln. eurų). Tačiau dar svarbesni netiesioginiai nuostoliai – dėl sutarčių nesilaikymo, dėl nutrūkusių tiekimo grandinių. Šiuos skaičius sunku tiksliai apskaičiuoti, tačiau akivaizdu, kad kalbame apie šimtus milijonų dolerių nuostolio“, – teigia O. Holobuckis.
„Kremlius labai atkakliai stengiasi sukurti savo piliečiams taikaus gyvenimo iliuziją. Tačiau nuolat degančios naftos perdirbimo gamyklos negali būti paslėptos dėl gaisrų masto. Net Rusijos „Telegram“ kanalai juokiasi iš naujausių pareiškimų, kad gaisrai – tai „degančios bepiločių orlaivių nuolaužos“, – pastebi politologas.
Smūgis Andreapolyje
Šią savaitę Ukrainos pajėgos atliko taiklią ataką, skirtą sunaikinti Andreapolio naftos pumpavimo siurblinę, kuri yra svarbi dujotiekio „Baltic Pipeline System-2“ dalis.
Apie tai remdamiesi šaltiniais rašo leidinys UNIAN.
Skelbiama, kad dėl drono atakos buvo apgadinta stoties filtravimo siurbimo platforma ir rezervuarai, išsiliejo nafta ir kilo gaisras.
Rusams dėl atakos teko sustabdyti magistralinį vamzdyną, tiekiantį naftą į terminalą Leningrado srityje.
Įvykiai Riazanėje
Praėjusią savaitę Ukrainos dronai atakavo Riazanės naftos perdirbimo gamyklą ir sukėlė didelį gaisrą.
Pranešime, kuriame cituojama Rusijos gynybos ministerija, pažymima, kad oro gynybos sistemos perėmė 15 Ukrainos dronų. Iš jų aštuoni buvo sunaikinti virš Riazanės srities, šeši – virš Kursko ir vienas – virš Belgorodo.
Riazanės gubernatorius Pavelas Malkovas patvirtino dronų smūgį, o Rusijos „Telegram“ kanalai, įskaitant ASTRA, pranešė, kad naftos perdirbimo gamykla greičiausiai užsidegė.
„Telegram“ kanalas VChK-OGPU pridūrė, kad naftos perdirbimo gamykla buvo aptverta, į įvykio vietą išsiųsta daug gaisrinių automobilių.
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centro vadovas Andrijus Kovalenko patvirtino smūgį, teigdamas „Telegrame“: „Naikinama Riazanės naftos perdirbimo gamykla. Ten yra kuras karinei technikai ir dar daugiau“.
Dėl šios atakos Iževsko ir Kazanės oro uostuose buvo laikinai apriboti skrydžiai, o dronų operacijos metu skrydžiai buvo sustabdyti saugumo sumetimais. Kazanės oro uostas vėl buvo atidarytas 7 val. vietos laiku, o Iževsko – pusvalandžiu vėliau.
Anksčiau, sausio 24 dieną, Rusija pranešė, kad dronų ataka palietė 11 regionų, įskaitant sostinę ir okupuotą Krymą. Tas smūgis taip pat buvo nukreiptas į Riazanės naftos perdirbimo gamyklą; šį įvykį patvirtino Ukrainos valstybės saugumo tarnyba SBU ir specialiųjų operacijų pajėgos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!