• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia Japonijos jakudzos organizuoto nusikalstamumo grupuotė pateikė institucijoms raštišką pasižadėjimą nustoti kariauti su atskilusiomis grupuotėmis, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pranešė policija.

Didžiausia Japonijos jakudzos organizuoto nusikalstamumo grupuotė pateikė institucijoms raštišką pasižadėjimą nustoti kariauti su atskilusiomis grupuotėmis, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pranešė policija.

REKLAMA

Sindikatas „Yamaguchi-gumi“ kariavo su kitomis jakudzos grupuotėmis, kurias suformavo 2015-aisiais atsiskyrę buvę jos nariai.

Pirmadienį aukšto rango nariai policijai asmeniškai įteikė laišką, kuriame pasižadėjo „nutraukti visas kovas“ ir „nekelti jokių problemų“, AFP sakė policijos pareigūnas.

Nuo 2020-ųjų pareigūnai atidžiai stebi įvairias jakudzos grupuotes, joms vis dažniau imantis smurto, o tai smarkiai apribojo jų veiklą, pavyzdžiui, galimybę naudotis būstinėmis tam tikrose vietovėse.

Vakarų Japonijoje, Hiogo prefektūroje, pateiktu „Yamaguchi-gumi“ pasižadėjimu gali būti siekiama sušvelninti apribojimus, teigė vietos žiniasklaida.

Atsiskyrusių grupių planai lieka neaiškūs, sakė Hiogo policijos pareigūnas.

Jis teigė, kad tyrėjai stebi situaciją, nes „Yamaguchi-gumi“ pasižadėjimas gali būti tik vienašališkas pareiškimas.

Kitaip nei Italijos mafija ar Kinijos triados, jakudza Japonijos visuomenėje ilgą laiką buvo pilkojoje zonoje.

Šios grupuotės nėra nelegalios, o kiekviena grupė turi savo būstinę, kuri yra stebima policijos.

Mažėjantis narių skaičius

Jakudzos iš pokario Japonijos chaoso išaugo į pelningas nusikalstamas organizacijas.

Jos užsiima įvairia veikla – nuo narkotikų ir prostitucijos iki reketo ir įvairaus sukčiavimo ar pinigų plovimo nusikaltimų.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgą laiką jie buvo toleruojami kaip būtina blogybė, užtikrinanti tvarką gatvėse ir leidžianti greitai atlikti darbus, kad ir kokios abejotinos būtų priemonės.

Pastaraisiais dešimtmečiais dėl griežtesnių teisės aktų, nukreiptų prieš gaujas, mažėjančios socialinės tolerancijos ir silpnos ekonomikos jų narių skaičius nuolat mažėjo.

REKLAMA

Šį mėnesį policijos duomenys parodė, kad po daugelį metų trukusio nuosmukio 2024-aisiais šalies jakudzos grupuočių narių skaičius pasiekė naują žemiausią ribą – 18,8 tūkst., taip pirmą kartą nukrisdamas žemiau 20 000.

Vis dėlto jos kelia grėsmę visuomenei, nes ir toliau vykdo nusikalstamas veikas, nors yra mažiau pastebimos, sakoma naujausioje Nacionalinės policijos agentūros ataskaitoje.

Policijos teigimu, atsiradus „tokuryu“ grupuotėms, jakudzos ir kitų grupuočių nusikalstama veikla tampa vis sudėtingesnė.

REKLAMA
REKLAMA

Skirtingai nuo jakudzos grupuočių, turinčių organizuotą narystę ir nusistovėjusią hierarchinę struktūrą, šios grupuotės yra ad hoc individualių asmenų grupės.

Daugelis jų neturi kriminalinės praeities ir dažnai yra verbuojami per socialinius tinklus, žadant greitus pinigus.

Policijos pranešimuose teigiama, kad šios grupuotės veikia kartu su įsitvirtinusiomis jakudzos grupuotėmis, todėl Japonijos nusikalstamas pasaulis tampa dar sudėtingesnis.

Be kita ko, tatuiruotės vis dar dažnai siejamos su jakudza ir kitais „antisocialiais“ elementais, nors požiūris keičiasi.

Tatuiruotes turintiems žmonėms Japonijoje dažnai neleidžiama lankytis tokiose vietose kaip baseinai ar pirtys, o turistai, turintys kūno piešinių, kartais gali užsitraukti nemalonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų