Kovo 21 dieną P.Durovas pranešė bendrovei „VKontakte“, kad atsistatydina, o vėliau jis nebuvo oficialiai atšaukęs šio savo sprendimo, naujienų agentūra „Interfax“ citavo socialinio tinklo naujienų tarnybą.
„Kadangi ... praėjo nustatytas vieno mėnesio laikotarpis, o jo atsistatydinimas nebuvo atšauktas, Pavelo Durovo įgaliojimai „VKontakte“ generalinio direktoriaus įgaliojimai baigėsi“, – sakoma pranešime.
Pats P.Durovas šio pareiškimo dar nekomentavo.
29 metų verslininkas balandžio 1-ąją paskelbė, kad atsistatydina iš bendrovės vadovo posto, kilus dideliam konfliktui su pagrindiniu akcininku. Tačiau daugelis tą jo žinutę suprato kaip balandžio 1-osios pokštą.
Keliomis dienomis vėliau P.Durovas savo socialinio tinklo paskyroje parašė, kad atsiima savo atsistatydinimą.
Tačiau pirmadienį paskelbtame pranešime buvo cituojamas „VKontakte“ vykdomasis direktorius Dmitrijus Sergejevas, kuris sakė, kad P.Durovas savo atsistatydinimo oficialiai neatšaukė.
„Nors vėliau buvo komentarų ir diskusijų ... deja, jis nebuvo atšauktas“, – D.Sergejevą citavo verslo dienraštis „Vedomosti“.
„VKontakte“ pagrindinės akcininkės – bendrovės „Mail Group“ atstovė – patvirtino, jog P.Durovo atsistatydinimas įsigaliojo.
Ji sakė „Vedomosti“: „Norėjome, kad Pavelas liktų bendrovėje.“
„VKontakte“ turi per 100 mln. vartotojų, daugiausiai gyvenančių buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose. Tai populiariausias socialinis tinklas Rusijoje, gerokai pranokstantis „Facebook“.
P.Durovas, įkūręs šią bendrovę, kai baigė studijas universitete, dažnai lyginamas su socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėju Marku Zuckerbergu (Marku Zakerbergu).
„VKontakte“ pranešime apie generalinio direktoriaus pasitraukimą vadino jį vizionieriumi.
P.Durovas pagarsėjo dėl savo atkaklaus priešinimosi Rusijos saugumo tarnybų pastangoms gauti prieigą prie „VKontakte“ duomenų.
Praeitą savaitę jis rašė savo „VKontakte“ paskyroje, kad praeitais metais atsisakė saugumo tarnybų reikalavimui perduoti detales apie asmenis, įkūrusius grupines paskyras, nušviečiančias provakarietiškus protestus kaimyninėje Ukrainoje, kurie galiausiai nuvertė Kremliaus palaikomą prezidentą Viktorą Janukovyčių.
P.Durovas tvirtino, jog dėl šio žingsnio neteko savo 12 proc. akcijų bendrovėje, kuri rinkos vertė yra šimtai milijonų dolerių.
Anksčiau jis buvo paskelbęs pardavęs savo akcijas ir faktiškai perdavęs bendrovės valdymą „Mail Group“, priklausančią milijardieriui Ališeriui Usmanovui. Dabar ta grupė kontroliuoja 52 proc. „VKontakte“ akcijų.
Likusius 48 proc. valdo investicijų grupė „United Capital Partners“, kurią P.Durovas kaltino ryšiais su saugumo tarnybomis ir agresyviu akcijų perėmimu.
Paskelbęs apie savo atsistatydinimą balandžio 1 dieną, P.Durovas sakė nusprendęs pasitraukti, nes dėl bendrovės valdymo pokyčių jo vaidmuo sumažėjo, todėl tampa „vis sunkiau laikytis principų, kuriais pagrįstas mūsų socialinis tinklas“.
Jis nesutarė su „United Capital Partners“ dėl savarankiškai kuriamo ir labai sėkmingo trumpųjų pranešimų tinklo „Telegram“, kuris, anot akcininkų, turėjo būti „VKontakte“ dalis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.