Pastaraisiais metais forumo organizatoriai kartu su jo įkūrėju profesoriumi Klaussas Schwabas siekia formuluoti kuo platesnę darbotvarkę ir demonstratyviai tolsta vien tik nuo finansų srities, kas buvo būdinga laikotarpiui po 2008-2009 metų pasaulinės krizės.
Pernai daug dėmesio buvo skirta vadinamajai ketvirtai pramoninei revoliucijai. O šiemet tai bus tik vienas iš programos punktų, pavadintų „Reaktyvi ir atsakinga lyderystė“. Kiti punktai susiję su pasaulinio bendradarbiavimo permąstymu, naujo impulso pasaulio ekonomikai suteikimas, kapitalizmo reformavimas.
Šiųmetį forumą atidarys gausiausią per visą jo istoriją delegaciją atsiuntusio Kinijos prezidentas Xi Jinpingas. O JAV situacija yra priešinga: pernai jos delegacija buvo neįprastai didelė, ir be valstybės sekretorius Johno Kerry tuomet į Davosą atvyko ir JAV viceprezidentas Joe Bidenas, finansų, prekybos, gynybos ir sveikatos apsaugos sekretoriai. O šiemet Amerikai – ne Davosas galvoje.
Vokietijai šiemet forume atstovaus ne kanclerė Angela Merkel, o gynybos ir finansų ministrai bei naujasis „Formulės-1“ čempionas Nico Rosbergas. Pastarasis „vardinės“ sesijos metu papasakos, kaip pasiekti savo ir laiku pasitraukti.
Prancūzija šiemet taip pat bus atstovaujama tik ministrų lygmenyje. O Didžiosios Britanijos vardu pasisakys ministrė pirmininkė Theresa May.
Atvyks į Davosą ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.
Prognozuojama, kad pagal suinteresuotos auditorijos dydį niekams iš prezidentų ir premjerų nepavyks pralenkti Saudo Arabijos naftos ministro Khalido A. Al-Faliho, kuris yra laikoma vienu iš Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) susitarimo mažinti naftos gavybos apimtis „tėvu“.
Finansų ir verslo sektoriui atstovaus Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde, „Deutsche Bank“, „Credit Suisse“, UBS, „Barclays“, HSBC, „Bank of America“, „Facebook“, „Alibaba Group“, „eBay“, „Wal-Mart“, „Total“ir kitų kompanijų bei bankų vadovai.