Ukrainos šaltinis, pageidavęs likti anonimu, vokiečių „Bild“ pasakojo, kad Rusija savo bombose naudoja sistemą „Kometa-M“, kuri sujungia kelis palydovinius signalus ir antenas. Dėl to ji yra atspari daugeliui standartinių trukdžių.
Tačiau Ukrainos kariškiai pradėjo naudoti naują trukdžių sistemą „Night Watch Lima“, kuri gali slopinti arba suklastoti palydovų signalus, todėl bombos praranda orientaciją erdvėje. Be to, Ukrainos specialistai, pasak šaltinio, pasinaudojo sistemos „Kometa-M“ programinės įrangos pažeidžiamumu.
Karinis ekspertas Thomas Tyneris įsitikinęs, kad ši technologija Ukrainos kariuomenei suteikia taktinio pranašumo.
„Ukrainiečiams pavyko sustabdyti rusų puolimą dėl to, kad rusai nebeturi gynybos priemonių – tiksliųjų bombų. Dabar Ukraina gali kontratakuoti“, – sakė jis pokalbyje su „Bild“.
Vis dėlto ekspertai neturi iliuzijų – tikėtina, kad Rusija artimiausiu metu ras būdų, kaip apeiti šias kliūtis. Be to, vis didesnę grėsmę kelia nauji Rusijos bepiločiai orlaiviai, valdomi šviesolaidžiu – jų tiesiog neįmanoma elektroniniu būdu užgniaužti.
Rusijos kariuomenės puolimas Ukrainoje sulėtėjo beveik perpus
2025 m. sausį Rusijos kariuomenė užėmė 430 kvadratinių kilometrų Ukrainos teritorijos, vasarį skelbė AFP, išnagrinėjusi JAV įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) stebėsenos duomenis. Pernai lapkritį Rusijos kariai užėmė 725 kvadratinius kilometrus Ukrainos žemės.
Agentūra pažymi, kad Rusijos veržimosi į priekį tempas taip pat sumažėjo, palyginti su gruodžiu, kai buvo užimti 476 kvadratiniai kilometrai Ukrainos teritorijos. Daugiau kaip 80 proc. sausio mėnesį Rusijos užimtų teritorijų buvo Donecko srityje.
Panašios tendencijos išliko ir vasario-kovo mėnesiais, kur Rusijos žymiausias pasiekimas buvo Kursko srities atsikovojimas, tačiau teritorijų prasme toli pasistūmėti nepavyksta.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!