• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas siūlys Rusijos vadovui Vladimirui Putinui Šiaurės dujotiekį tiesti ne Baltijos dugnu, bet per Lenkiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją, teigia lenkų dienraštis „Dziennik“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot laikraščio, su Baltijos šalimis ir Skandinavija koordinuotas pasiūlymas bus pateiktas per vizitą į Maskvą vasario pradžioje. Pagrindinis jo argumentas – mažesnė kaina. Pasak ekspertų, jis įtikinamas.

REKLAMA

Vizito į Maskvą D. Tuskas vyksta vasario 8 dieną. Teigiama, kad Lenkijos ūkio ministerija susitikimui ruošia detalų pasiūlymo raportą.

Dienraštis tvirtina, kad prie dujotiekio projekto be Lenkijos prisijungtų dar ir Baltijos šalys, idėja koordinuota su jomis ir Skandinavijos valstybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Premjero patarėjas Saulius Spėčius lrt.lt patvirtino, kad šalys „dėl to bendrauja“.

Svariausiu D. Tusko argumentu bus projekto kaina – lenkų ekspertai skaičiuoja, kad dujotiekis ir dujų tiekimas į Vokietiją sausumos keliu būtų perpus pigesnis ir penktadaliu (200 km) trumpesnis nei Baltijos dugnu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dienraščio ekspertų nuomone, toks argumentas rusus turėtų įtikinti, nes, dabartiniais „Nord Stream“ bendrovės skaičiavimais, Šiaurės dujotiekio statybos kaina gali siekti 12 mlrd eurų.

Kitas argumentas V. Putinui būtų tai, kad Lenkijos premjero siūloma trasa bėgtų per ES šalis, todėl būtų garantija, kad, įpareigotos ES energetinės teisės, priešingai nei Baltarusija ir Ukraina, valstybės negalėtų savavališkai kelti kainų ir blokuoti dujų tranzito.

REKLAMA

Lrt.lt primena, kad šiuo metu daugiau nei 1 tūkst. kilometrų ilgio dujotiekį planuojama tiesti Baltijos jūros dugnu.

Iki 2010 m. spalio 1 d. Baltijos jūros dugnu nuo Rusijos Vyborgo iki Vokietijos Greifsvaldo turi būti nutiestas pirmasis vamzdynas, kurio galingumas turėtų siekti 27,5 mlrd. kubinių metrų per metus.

REKLAMA

Projektą vykdo Rusija, Vokietija ir Olandija.

Tačiau Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija yra griežtai pasisakiusios prieš tokį projektą – esą taip galima pajudinti nuo Antrojo Pasaulinio karo ant dugno gulinčius cheminius ginklus.

Neseniai persvarstyti dujotiekio maršrutą paragino ir Suomija bei Švedija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų