Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad visoje Jungtinėje Karalystėje kilęs chaosas dėl elektroninių vartų oro uostuose buvo išspręstas. Ji teigė, kad sistema vėl veikia ir „nėra jokių piktavališkos kibernetinės veiklos požymių“.
Problema itin paveikė Hitrou, Gatviko ir Stanstedo oro uostus, taip pat Mančesterio, Bristolio ir Sautamptono, Edinburgo, Glazgo ir Aberdyno oro uostus, skelbia portalas „Sky News“.
Keleiviai pasipiktinę
Vienas Stanstedo oro uosto keleivis „Sky News“ pasakojo, kad dėl problemų praleido kelis autobusus į Londono centrą ir iš oro uosto išvažiavo tik po beveik trijų valandų stovėjimo eilėje.
„Daug informacijos nepateikta. Neišduodamas vanduo. Kūdikiai verkia“, – sakė jis.
Kitas Lutono oro uoste esantis keleivis pasakojo, kad jiems parskridus iš Amsterdamo, teko laukti apie 80 minučių, kol bus praeita pasienio kontrolė.
Vienas keliautojas sakė, kad nusileidus lėktuvui Stanstedo oro uoste jie buvo užlaikyti maždaug pusantros valandos.
„Mums buvo pasakyta tik tiek, kad neveikia elektroniniai vartai, bet nežinojome, kiek laiko tai užtruks, – sakė jie „Sky News“. – Po to mums buvo pasakyta tik tiek, kad negalėsime išlipti, kol kitų penkių prieš mus skrendančių lėktuvų keleiviai nebus išlaipinti“.
„Jokių piktavališkos kibernetinės veiklos požymių“
Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai sakė: „JK oro uostų elektroniniai vartai vėl pradėjo veikti netrukus po vidurnakčio“.
„Vakar vakare 19.44 val. inžinieriams aptikus platesnio masto sistemos tinklo problemą, per šešias minutes buvo aktyvuotas plataus masto nenumatytų atvejų reagavimo mechanizmas“, – sakė jis.
Atstovas spaudai pabrėžė: „Nė karto nebuvo pažeistas sienų saugumas ir nėra jokių piktavališkos kibernetinės veiklos požymių“.
Elektroninių vartų sistema sugedo dar praėjusiais metais
Sutrikimas įvyko po to, kai praėjusią savaitę pasienio tarnybų darbuotojai, ginčydamiesi dėl darbo sąlygų, Hitrou oro uoste surengė keturių dienų streiką.
Profsąjunga teigė, kad darbuotojai protestavo prieš planus įvesti naujus tvarkaraščius, dėl kurių, jų teigimu, apie 250 darbuotojų bus priversti palikti darbą pasų kontrolės tarnyboje.
Praėjusių metų gegužės mėnesį taip pat sutriko Jungtinės Karalystės e. vartų sistema, dėl to susidarė ilgos eilės ir keleiviai kelias valandas vėlavo.
Tuo metu kelionių ekspertas Paulas Charlesas naujienų kanalui „Sky News“ sakė, kad dėl nepakankamų investicijų į JK transporto infrastruktūrą šios sistemos „pakibo ant plauko“.