Buvusi pirmojo Pietų Korėjos dama Lee Hee-Ho išvyko š Pchenjaną atiduoti paskutinės pagarbos mirusiam Šiaurės Korėjos vadovui Kim Jong-Ilui.
Lee Hee-Ho, kurios vyras Kim Dae-Jungas stengėsi gerinti Šiaurės ir Petų Korėjų santykius, yra aukščiausio rango asmuo, kuriam Pietų Korėja leido išvykti į Šiaurę. Iš viso per gedulo laikotarpį dėl Kim Jong-Ilo mirties iš Pietų Korėjos į šiaurinę kaimynę leista vykti tik dviems delegacijos. Nė vienoje iš jų nebus nė vieno politiko ar valstybės pareigūno, informuoja BBC.
Oficialusis Seulas pranešė, kad 89 metų Lee Hee-Jo neatstovauja šalies vyriausybei ir vyksta kaip privatus asmuo, be to, neketina likti Šiaurės Korėjoje iki trečiadienio, kada numatytos Kim Jong-Ilo laidotuvės.
Tuo tarpu Šiaurės Korėjos spauda ir toliau sistemingai skelbia, kad Kim Jong-Ilo įpėdiniu ir šalies vadovu tapo jo sūnus Kim Jong-Unas.
Laikraštis „Rodong Sinmun“ pranešė, kad Kim Jong-Unas paskirtas Korėjos darbo partijos centro komiteto pirmininku, o tai reiškia, kad jis perėmė vienos iš pagrindinių sprendimus šalyje priimančios institucijos vairą. Anksčiau laikraštis jau buvo jį įvardinęs ir kaip ginkluotųjų pajėgų vadą.
Seulas išleido tik dvi privačių asmenų delegacijas, panorusias atiduoti paskutinę pagarbą Kim Jong-Ilui, ir į jo laidotuves nesiųs nė vieno oficialaus pareigūno.
Pietų atsisakymas leisti savo piliečiams keliauti į Šiaurės Korėją rimtai supykdė Pchenjaną, kuris įspėjo apie gresiančias „rimtas pasekmes“ dvišaliams santykiams.
Tuo tarpu Lee Hee-Ho, kuri buso susitikusi su Kim Jong-Ilu per viršūnių susitikimą 2000 m. išreiškė viltį, kad jos vizitas padės gerinti politinį klimatą pusiasalyje.
„Kaip kad pirmininkas Kim Jong-Ilas išreiškė užuojautą ir atsiuntė delegaciją į Seulą, kai 2009 m. mirė mano vyras, taip ir aš manau, kad taip pat išreikšti užuojautą yra mūsų pareiga“, – sakė ji.
Kim Dae-Jungas buvo vadinamosios „Saulėtekio politikos“ pradininkas, kurios tikslas – diplomatinėmis priemonėmis gerinti santykius su Šiaurės Korėja.
Taip pat skaitykite:
Kim Jong-Unas paskelbtas Š. Korėjos lyderiu
Kas iš tiesų valdys Šiaurės Korėją: įtakingiausi šalies žmonės
Per parą Kim Jong Ilui pagarbą atidavė daugiau kaip 5 mln. korėjiečių
Kim Jong-Ilo epocha: badaujanti branduolinė valstybė ir asmeninio gyvenimo šydas