Didžiosios Britanijos ambasadorius Teherane sekmadienį pareikalavo galimybės susisiekti su 15 sulaikytų britų karinio jūrų laivyno narių, pranešė diplomatas.
Iranas tvirtina, kad jie nelegaliai įplaukė į Irano vandenis, nors Didžioji Britanija tikina, kad jie buvo Irako teritorijoje.
Didžiosios Britanijos ambasadorius Geoffrey Adamsas (Džofris Adamsas) Londono reikalavimu susitiko su Irano užsienio reikalų ministerijos pareigūnu Ebrahimu Rahimpouru (Ebrahimu Rahimpūru) aptarti šio klausimo, naujienų agentūrai "Reuters" sakė Teherane dirbantis britų diplomatas.
Irano pajėgos penktadienį pagrobė britų karo jūreivius Iraną ir Iraką skiriančioje Šat el Arabo upėje. Dėl to kilo diplomatinė krizė, kai įtampa dėl Teherano branduolinių ambicijų ir taip didelė.
"Mes pakartojome savo poziciją, reikalaujančią juos paleisti. Paprašėme smulkesnių duomenų apie tai, kur jie yra, taip pat paprašėme galimybės susisiekti su jais, - sakė diplomatas. - Irano URM pažadėjo išnagrinėti šiuos reikalavimus, dialogas tęsiasi".
Pusiau oficiali Irano naujienų agentūros "Fars" šeštadienį pranešė, kad 15 britų jūreivių, tarp kurių - ir viena moteris, buvo perkelti į Teheraną. Tačiau šis pranešimas nepriklausomų šaltinių nebuvo patvirtintas.
Didžioji Britanija pranešė, kad du laivai su Karališkojo jūrų laivyno jūreiviais ir jūrų pėstininkais vykdė Jungtinių Tautų (JT) pavestą misiją ir Irako vandenyse ieškojo prekybinio laivo, ir tuomet Irano kariniai laivai apsupo juos ir paėmė į nelaisvę.
Įvykio liudytojas - irakietis žvejys - šeštadienį tvirtino, kad laivas, kurio ieškojo britų pajėgos, buvo nuleidęs inkarą Irako vandenyse.
Dėl šio incidento penktadienį naftos kainos pakilo į aukščiausią lygį per pastaruosius tris mėnesius.