Verta paminėti, kad konkurse negali dalyvauti politikai ir teisininkai, nes jie, organizatorių teigimu, melagysčių meną išmano per gerai ir jau ir taip yra „geriausi pasaulyje melagiai.“
Didžiausias pasaulyje melagių konkursas rengiamas kasmet vietos smuklininko Willo Ritsono, kuris gyveno čia 19-ame amžiuje ir buvo geras pasakorius, garbei. V. Ritsonas pasakodavo neįtikėtinas istorijas ir, beje, visuomet pabrėždavo, kad jos yra gryna tiesa.
Kiekvienam konkurso dalyviui suteikiamos penkios minutės papasakoti savo istoriją. Tai turi būti neįtikėtinas, tačiau įtikinamas melas. Dalyviams draudžiama naudoti kokį nors rekvizitą ar kokias nors „paruoštukes“.
Šiais metais didžiausiu melagiu buvo pripažintas Jackas Harvey, kuris teigė, jog „barsukai yra pavojingesni nei kobros ir krokodilai", taip pat pasakojo kaip romėnai siuntė krikščionis pas barsukus bei teigė, jog Romos imperatoriaus Hadriano 9-oji Barsukų kohorta (toks senovės Romos kariuomenės karinis vienetas) buvo apsistojusi Kambrijos grafystėje. O tai reiškia, kad visi vietos gyventojai turi barsukų kraujo.
Verta paminėti, kad kartą šį konkursą laimėjo vyskupas, kuris išėjo į sceną ir pasakė vienintelę frazę: „Aš niekada savo gyvenime nemelavau.“
Tačiau garsiausiu melagiu yra pripažintas vietos gyventojas Johnas Grahamas, kuris nuo 1994 iki 2008 metų septynis kartus buvo pripažintas didžiausiu melagiu.