Apie tai rašo naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi savo šaltiniais.
Pasak vieno leidinio šaltinio, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvavo diskusijose, kuriose pareigūnai sutiko, kad išpuolis neturi ryšių su Kyjivu, tačiau V. Putinas vis tiek yra pasiryžęs pasinaudoti tragedija, kad pamėgintų suburti daugiau rusų, kurie palaikytų karą Ukrainoje.
Šokas dėl saugumo tarnybų neveiksnumo
Pasak šaltinių, Kremliaus pareigūnus šokiravo saugumo tarnybų nesugebėjimas užkirsti kelio ginkluotam išpuoliui prieš žmones, dalyvavusius koncerte.
Beveik niekas iš šaltinių aplinkos Rusijos politiniame ir verslo elito rate netiki, kad už išpuolio stovi Ukraina.
Tačiau V. Putinas vis tiek du kartus siekė susieti Ukrainą su didžiausiu teroro aktu Rusijoje per daugiau nei du dešimtmečius, nors „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę.
Putino retorika
Rusijos prezidentas vėlai pirmadienį pripažino, kad ataką įvykdė islamistų kovotojai, bet taip pat pažymėjo, kad „mes domimės, kas tai įsakė“.
JAV „bando įtikinti savo partnerius ir kitas pasaulio šalis, kad, remiantis jų žvalgybos duomenimis, Maskvos teroro išpuolio pėdsakų Kyjive tariamai nėra“, – sakė V. Putinas.
Ukraina kategoriškai atmetė bet kokias sąsajas su ataka, o JAV pareigūnai teigia, kad „Islamo valstybė“ yra vienintelė atsakinga.
Aukščiausi V. Putino sąjungininkai noriai laikosi propagandos linijos. Galima spėti, kad V. Putinas nori panaudoti visuomenės pyktį dėl tragedijos, siekdamas, kad kuo daugiau žmonių palaikytų karą prieš Ukrainą.
„Žinoma, Ukraina“, – antradienį žurnalistams sakė Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas, atsakydamas į klausimą, ar už išpuolį atsakinga „Islamo valstybė“, ar Ukraina.
„Teroristai ir už jų stovintys asmenys – kruvinas Ukrainos, Vašingtono, Briuselio režimas – tikisi, kad per tokias teroristines atakas jie sugebės suskaldyti mūsų visuomenę“, – antradienį išplatintame pareiškime sakė Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas.
„Turime padaryti viską, kad solidarumas būtų dar stipresnis“, – pridūrė jis.
FSB vadas Aleksandras Bortnikovas antradienį kalbėjo, kad nors islamistų radikalai įvykdė išpuolį, prie jo prisidėjo Ukrainos, JAV bei Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos, nors įrodymais pagrįsti savo teiginių negalėjo.
JAV siuntė įspėjimus
Kovo 7 dieną JAV paskelbė viešą įspėjimą dėl „neišvengiamo“ teroristinio išpuolio Maskvoje ir pareiškė, kad dalijasi žvalgybos informacija su Rusija.
Tačiau likus trims dienoms iki išpuolio, V. Putinas tai atmetė kaip bandymą „destabilizuoti visuomenę“.
Rusijos saugumo tarnybos nesugebėjo operatyviai sureaguoti į JAV įspėjimą, o kai kurie pareigūnai gali būti nušalinti iš savo postų, teigia du šaltiniai, susiję su Rusijos valdžia. Ataka gali paskatinti sukrėtiimą saugumo agentūrų vadovybėje, kalbėjo šaltiniai.
Žudikai žudo žudikus.
Su nupjauta ausimi, išmušta akimi...