Džordžo Meisono universiteto sisteminės biologijos profesorė Anča Baranova tikina, kad, remiantis lapkritį publikuotu grupės mokslininkų tyrimu, net ir persirgusiems lengva ar nesudėtinga Covid-19 forma žmonėms pasireiškia kai kurių vidaus organų patologija.
„Net ir žmonėms, kurie persirgo labai silpna forma, 70 proc. nustatyta kai kurių vidaus organų patologija. Tik pagrindine patologija buvo ne širdies, o dažniausiai riebalinė hepatozė (kepenų liga) ir kasos audinių riebalinė degeneracija. Paprastai tokios diagnozės nustatomos sulaukus 60 metų, o persirgus kovidu – jau ir sulaukus 40 metų“, – „RIA Novosti“ aiškino mokslininkė.
Tokiu atveju, koronavirusas faktiškai priartina senatvę, pasiimdamas iš organizmo jam būtinus resursus, pažymi biologijos mokslų profesorė, pridūrusi, kad infekcijos poveikį dar reikia detaliai ištirti.
Rusijos Sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinio medicinos tyrimų centro Kardiologijos skyriaus vadovo Igorio Sergijenkos teigimu, kol kas daryti išvadas apie pernelyg ankstyvą senėjimą persirgus Covid-19 yra anksti.
„Kol kas yra atlikta per mažai tyrimų apie ilgalaikį koronaviruso poveikį žmogaus organizmo senėjimui“, – aiškino jis.
Jau anksčiau buvo pastebėta, kad persirgę Covid-19 asmenys dažniau skundžiasi problemomis su atmintimi ir dėmesio koncentracija.
Taip pat pasireiškia kitos neurologinės problemos – nepaaiškinami skausmai ar bendras silpnumas. Ekspertai tai aiškina organizmo patirtu stresu ir baime, neurotoksišku koronaviruso infekcijos poveikiu ir plaučių veiklos pažeidimais.