Į „juodąjį“ sąrašą buvo įtraukta daugiau kaip 180 laivų ir dvi didelės naftos bendrovės.
Šiomis sankcijomis „vykdomas Didžiojo septyneto (G-7) įsipareigojimas mažinti Rusijos pajamas iš energijos“, sakoma JAV Iždo departamento pranešime, kuriame priduriama, kad sankcijas Rusijos naftos ir dujų sektoriui taip pat skelbia Jungtinė Karalystė (JK).
Iš viso Jungtinės Valstijos įveda sankcijas 183 naftą gabenantiems laivams, Rusijos naftos prekiautojams ir naftos telkinių paslaugų teikėjams, dviem didelėms Rusijos naftos bendrovėms – „Gazprom Neft“ ir „Surgutneftegas“ – bei daugiau nei dvidešimčiai jų patronuojamųjų įmonių.
„Putinas šiuo metu yra sunkioje padėtyje, ir manau, kad labai svarbu, jog jis neturėtų jokios galimybės toliau daryti tuos baisius dalykus, kuriuos daro“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė prezidentas.
Tai yra didžiausios sankcijos, kurios iki šiol buvo įvestos Rusijos energetikos sektoriui, žurnalistams sakė administracijos aukšto rango pareigūnai ir pažymėjo, jog tikisi, kad šios sankcijos Rusijos ekonomikai kas mėnesį kainuos milijardus JAV dolerių.
Sankcijomis siekiama Jungtinėms Valstijoms suteikti papildomų svertų, kad Vašingtonas galėtų padėti tarpininkauti sudarant „teisingą taiką“ tarp Ukrainos ir Rusijos, pridūrė pareigūnai.
Likus mažiau nei dviem savaitėms iki Donaldo Trumpo sugrįžimo į Baltuosius rūmus, J. Bidenas paragino toliau remti Ukrainą, sakydamas, kad ji gali nugalėti, jei sulauks tolesnės Vakarų paramos.
Išrinktasis JAV prezidentas skeptiškai vertina pagalbą Kyjivui ir ne kartą gyrėsi, kad gali greitai nutraukti Rusijos karą prieš Ukrainą, tačiau nepateikė konkretaus plano.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!