Šių vertybių „privalo visuomet būti įgyvendinamos ir iš naujo ginamos“, A. Merkel sakė per oficialią ceremoniją kreipdamasi į šalies politinius lyderius ir svečius iš kitų Europos šalių. Kanclerė perspėjo, kad šios laisvės negali būti laikomos savaime suprantamomis.
Kalbėdama Susitaikymo koplyčioje, įrengtoje buvusioje „mirties juostoje“ palei Berlyno sieną, kancelerė pabrėžė, kad komunistinius Rytus ir demokratinius Vakarus skyrusi užtvara dabar jau tapusi „istorija“.
Pati A. Merkel užaugo Rytų Vokietijoje, o 1989 metų lapkričio 9-osios vakarą tuometė Mokslų akademijos chemikė kartu su tūkstančiais kitų žmonių stovėjo prie sienos Berlyne.
Komunistinės valdžios sprendimas galiausiai atidaryti sienos perėjas „mus moko, kad jokia siena, uždaranti žmones ir ribojanti laisvė, nėra pakankamai aukšta ir plati, kad jos nebūtų galima pralaužti“, sakė A. Merkel.
Kanclerė ir renginio svečiai, įskaitant Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Slovakijos prezidentus, buvo pakviesti įkišti rožių žiedų į skyles išsaugotame Berlyno sienos fragmente Bernauerio gatvės memoriale, į šiaurę nuo sostinės centro.
Grupė moksleivių iš visos Europos, įskaitant mokinius iš karo krečiamos Ukrainos, savo gimtosiomis kalbomis lyderiams pasakojo apie jausmus, kuriuos jiems žadina šis sukaktis.