Briuselio prokurorai pranešė, kad kitam europarlamentarui, kaltinamam šiame plataus masto tyrime, belgui Marcui Tarabellai, kardomasis kalinimas pratęstas vienam mėnesiui.
E. Kaili, buvusi Europos Parlamento vicepirmininkė, atsidūrė didžiulio kyšininkavimo tyrimo, kuris sukrėtė bloko institucijas ir sukėlė tarptautinę kontroversiją, centre.
Ir Kataras, ir Marokas tvirtina, kad jie niekaip nenusižengė, tačiau prokurorai teigia, kad įtariamas organizatorius, sulaikytas buvęs italų europarlamentaras, tapęs lobistu, Pieras Antonio Panzeri, prisipažino jų vardu dalijęs kyšius grynaisiais pinigais, kad darytų įtaką Briuselio politikams.
49 metų buvusi žinių vedėja ir kylanti Europos politikos žvaigždė E. Kaili jau beveik tris mėnesius laikoma Belgijos kalėjime, kur ji turi ribotą galimybę bendrauti su savo dvejų metukų dukra.
Jos partneris Francesco Giorgi buvo paleistas į laisvę, su sąlyga, kad bus stebimas elektroniniu būdu.
M. Tarabella buvo sulaikytas ir apkaltintas vėliau nei pirmoji įtariamųjų grupė – vasario 11 dieną.
Jo advokatas Maximas Tolleris penktadienį dar kartą tvirtino, kad jis nekaltas, ir sakė, kad ir toliau sieks, jog jis būtų paleistas į laisvę iki galimo teismo proceso.
Pirmoji areštų banga prasidėjo praėjusių metų gruodžio 9 dieną, kai Belgijos policija per reidus Briuselio apylinkėse konfiskavo daugiau kaip 1,5 mln. eurų grynaisiais pinigais ir suėmė šešis įtariamuosius, tarp kurių buvo E. Kaili, P. A. Panzeri ir F. Giorgi.