Politikas pareiškė, kad dabartinėmis Baltarusijos sąlygomis aikštė niekaip negali tapti demokratinių permainų instrumentu, o priešingai – ji neišvengiamai virstų diskredituota opozicija. Be to, masiniai protestai tikriausiai nulemtų dar vieną represijų bangą. Tačiau pagrindinė priežastis, kodėl protesto akcijų 2015-ųjų rinkimuose neverta, pasak A. Janukevičiaus, yra visiškai ne ta.
„Akivaizdu, kad masinės gatvių akcijos, panašios į tas, kurios buvo organizuojamos 2010-ųjų rinkimų metu, gali būti panaudotos tam tikrų pajėgų už Baltarusijos sienų“, – pareiškė A. Janukevičius. – „Turiu omenyje Kremlių. Jis gali tokiu būdu sukurti terpę, kurioje galėtų dar labiau izoliuoti Baltarusijos valdžią nuo Vakarų. O tai reiškia, kad Minskas taptų dar labiau priklausomas nuo Maskvos. Aš manau, kad šiandien kviesti žmones į aikštę – tai gaponovščina.
Analogišką šiai nuo nuomonę radijo laidoje išdėstė ir kitas potencialus kandidatas į prezidentus, Baltarusijos kairiųjų „Spravedlivyj mir“ atstovas Sergejus Kaliakinas. Jis kategoriškai pareiškė, kad kviesti savo pasekėjų į aikštę nesiruošia.
„Aš nemanau, kad aikštė ar kokie nors jėgos metodai galėtų duoti rezultatą, – prisipažino S. Kaliakinas. – Valdžia turi pakankamai jėgų, ji labai gerai ginkluota. Ir jeigu taip pat būtų ginkluota kita pusė – pas mus bus „Ukraina 2“. Aš nemanau, kad tai geras sprendimas Baltarusijai. Jėgos metodu tokių klausimų išspręsti negalima. Nei opozicijai, nei valdžiai. Mano pozicija – geriau pas mus nebūtų Maidano.
2010-ųjų gruodžio 19-ąją, iškart po prezidento rinkimų balsavimo, Minske prasidėjo masinė opozicijos protesto akcija, kurią vėliau žiauriai išvaikė vietos OMON pareigūnai. Kelis kandidatus į prezidentus ir mitingo dalyvius nuteisė, o tūkstančiams buvo skirtos administracinės nuobaudos.