Skyriaus darbuotojai sulaikyti pareiškus kaltinimus „dėl neteisėtų finansinių operacijų ir Baltarusijos piliečių piniginių lėšų įgijimu apgaulės būdu“.
KGB duomenimis, Baltarusijoje sukčiai spėjo surinkti daugiau kaip 500 mln. rublių (163 tūkst. litų).
KGB areštavo organizacijos turėtas sąskaitas, kompiuterius ir biuro techniką. Pasak pranešimo, KGB kartu su kitų Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių specialiosiomis tarnybomis tiria nusikalstamas finansines schemas, kuriomis naudojosi finansų piramidės kūrėjai.
Pats S. Mavrodis trečiadienį teismo sprendimu suimtas Maskvoje, kadangi atsisakė sumokėti baudą. Jis teismui sakė, kad negali sumokėti baudos, nes visai neturi pinigų. Sukčius penkias dienas praleis už grotų, nes nesumokėjo tūkstančio rublių (89 litų) baudos už neįvardijamą administracinį pažeidimą.
Dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje milijonai rusų neteko savo santaupų, nes įsitraukė į S. Mavrodžio bendrovės MMM finansinę piramidę. Sukčiui pavyko apgauti nuo dviejų iki penkių milijonų investuotojų, kurie bendrovei žlugus neteko apie 1,5 milijardo JAV dolerių. S. Mavrodis atliko ketverių su puse metų kalėjimo bausmę ir 2007 metais išėjo į laisvę.
2011 metais S. Mavrodis pranešė apie naują investavimo schemą. Joje naudojama mokėjimo internetu sistema „WebMoney“. Investuotojai turi pirkti bilietus, kurie funkcionuoja kaip akcijos, bet neturi realios vertės. S. Mavrodis pažadėjo, kad investuotojai per mėnesį uždirbs apie 20-30 proc.
Rusijos finansų ministerija naują sukčiaus projektą iš karto pavadino „cinišku melu“, o „WebMoney“ pažadėjo projektą stebėti.