„Išplėsti asmenų, kurių atvykimas į Baltarusijos Respublikos ir Sąjunginės valstybės teritoriją nepageidaujamas iš šalių, sistemingai diskriminuojančių baltarusių pareigūnus, žurnalistus ir visuomeninių organizacijų atstovus, sąrašai“, – nurodoma ministerijos pareiškime.
Reaguodamas į Vakarų spaudimą Minskui, režimas pažadėjo tęsti „sąjunginių programų įgyvendinimą ir ekonominės integracijos su Rusijos Federacija stiprinimą, taip pat tvirtų prekybos ir ekonominių ryšių su EAES (Eurazijos ekonominės sąjungos) partneriais ir „tolimojo rato“ šalimis“.
Be to, ministerija pagrasino imtis „virtinės kitų neviešo pobūdžio veiksmų“.
„Priemonės yra atsakomojo pobūdžio ir gali būti atšauktos, jeigu jų paveiktos šalys ir šalių grupės atsisakys ydingos Šaltojo karo logikos, grįš į konstruktyvaus bendradarbiavimo kelią siekiant palaikyti taiką bei stabilumą Europos žemyne, taip pat visapusiškai laikysis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų“, – teigiama pareiškime.
„Baltarusija yra pasirengusi spręsti visus esamus nesutarimus abipusiai pagarbiu dialogu ir atsižvelgdama į šalių interesus“, – priduriama dokumente.
Jungtinės Valstijos, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymus kai kuriems valdininkams ir subjektams už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą „migrantų kontrabandai“.
Tarp sankcijų sąraše naujai atsidūrusių fizinių ir juridinių asmenų yra autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos šeimos narių, saugumo pareigūnų, žiniasklaidos atstovų ir kelionių firmų.
ES patvirtinus penktą sankcijų Minskui paketą, sąrašuose iš viso yra 183 asmenys ir 26 organizacijos.