Didžiosios Britanijos žiniasklaida nagrinėja nepavykusio pasikėsinimo į buvusį Rusijos oligarchą Borisą Berezovskį aplinkybes.
Kaip ketvirtadienį rašo „The Times“, šaltiniai specialiose tarnybose pasakojo, kad vyras, kurio pavardė nepranešama, į Londoną atvyko birželio 16-ą. Jį iš karto pradėjo stebėti MI5 (išorinė žvalgyba) ir MI6 (vidinė žvalgyba) tarnybos, kurios jau buvo perspėtos apie ruošiamą pasikėsinimą.
Atvykęs į Londoną sąmokslininkas apsigyveno „Hiltono“ viešbutyje, netoli nuo b. Berezovskio biuro. Kartu su vyriškiu viešbutyje apsigyveno mažas berniukas, kaip manoma, maskuotės tikslais. Tą pačią dieną B. Berezovskis paklausė britų spec. Tarnybų patarimo ir išvyko iš šalies.
Laikraščio duomenimis, po penkių dienų įtariamasis buvo sulaikytas. Dvi dienas jis buvo tardomas, bet neturint įrodymų, išlaisvintas ir iš karo sulaikytas imigracijos tarnybos, nes po sulaikymo vyriškio viza buvo anuliuota. Jis buvo pasodintas į lėktuvą ir išsiųstas į Maskvą. Koks berniuko likimas, laikraštis nerašo.
„The Guardian“ istoriją papildo paties B. Berezovskio pasakojimu, kaip turėjo vykti žmogžudystė. Šiuos duomenis jis neva gavo iš draugo, turinčio ryšių Rusijos Federalinėje saugumo tarnyboje. „Man pasakojo, kad kažkas, ką aš pažįstu, atvažiuos į Londoną, susitiks su manimi ir užmuš, bet nesislėps. Jis paaiškins, kad viskas atsitiko dėl verslo reikalų, kad jis turi problemų su manimi dėl verslo, todėl nusprendė mane užmušti. Jis bus nubaustas 20 metų kalėti“, - pasakojo B. Berezovskis.
Vėliau, varsto buvęs oligarchas, žudikas kalėjime išbus 10 metų, bus paleistas, gaus daug pinigų ir taps Rusijos didvyriu. „Aš viso to rimtai nevertinau, bet viskas įvyko taip, kaip man pasakojo“, sakė pasikėsinimo išvengęs verslininkas.
„The Independent“ ketvirtadienį rašo, kad įtariamas žudikas nesugebėjo Londone nusipirkti ginklo. Kaip teigia laikraščio šaltiniai, MI5 agentai ir policininkai penkias dienas sekė vyriškį ir fiksavo jo nesėkmingus susitikimus su daugybe žmonių, iš kurių jis tikėjosi nusipirkti ginklą pasikėsinimui. Policininkai laukė, tikėdamiesi, kad jam pavyks jį nusipirkti, nes tuomet būtų lengviau pateikti kaltinimus. Kai tapo aišku, jog rusui nepavyks nusipirkti ginklo, buvo nuspręsta jį sulaikyti, ir neturint įrodymų, po dviejų dienų buvo perduotas imigracinėms tarnyboms.
Šią situaciją taip pat pakomentavo Rusijos ambasadorius D. Britanijoje Jurijus Fedotovas. Interviu BBC jis paneigė, kad Rusijos valdžia dalyvavo rengiant B. Berezovskio žmogžudystę. „Tai neįmanoma. Berezovskis panaudos bet kokias galimybes, tarp jų ir savo paties sugalvotas, kad atkreiptų į save dėmesį“, sakė ambasadorius.
Toliau ambasadorius netiesiogiai patvirtino B. Berezovskio pasakojimus apie nepavykusio pasikėsinimo scenarijų, paminėdamas, jog „Berezovskis yra susijęs su įvairiomis kriminalinėmis struktūromis, ir pats gerai žino, kokie pavojai jo laukia“.