Užsienio reikalų ministrė Penny Wong teigė, kad jai nerimą kelia skaidrumo trūkumas, susijęs su „kovinio šaudymo pratybomis“, ir kad ji išsakys savo susirūpinimą Pekinui.
„Mes tai aptarsime su kinais“, – sakė ji nacionaliniam transliuotojui ABC Johanesburge, kur dalyvavo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikime.
Pratybos sukėlė Australijos oro saugos agentūros įspėjimą, dėl kurio kai kurie komerciniai lėktuvai buvo priversti keisti kursą.
Australija ketvirtadienį buvo pranešusi pastebėjusi neįprastą trijų Kinijos karinių laivų, plaukiojančių prie rytinės pakrantės, veiklą.
Trys Kinijos karinio jūrų laivyno laivai praėjusią savaitę buvo pastebėti vandenyse prie Australijos žemyninės dalies.
Nuo to laiko jie laikėsi kurso palei Australijos rytinę pakrantę.
„Atidžiai juos stebime ir užtikrinsime, kad stebėsime kiekvieną jų žingsnį“, – naujienų kanalui „Sky News“ sakė gynybos ministras Richardas Marlesas.
„Tai nėra precedento neturintis atvejis. Tačiau tai neįprastas įvykis“, – teigė jis.
R. Marlesas tada pabrėžė, kad laivai „nekelia grėsmės“ ir kad jie „veikia pagal tarptautinę teisę“.
Praėjusią savaitę Kanbera priekaištavo Pekinui dėl, jos teigimu, nesaugaus karinio elgesio, kaltindama Kinijos naikintuvą, kad šis numetė signalines raketas netoli Pietų Kinijos jūroje patruliuojančio Australijos karinių oro pajėgų lėktuvo.
Pekinas netrukus apkaltino Australijos lėktuvą „pažeidus Kinijos suverenitetą ir sukėlus pavojų Kinijos nacionaliniam saugumui“.
Tai buvo naujausias iš eilės įtemptų Kinijos ir Australijos susidūrimų Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono oro erdvėje ir laivybos keliuose, dėl kurių vis dažniau kyla ginčų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!