Tai pirmas kartas, kai Maskva viešai patvirtino jo buvimo vietą.
B. al Assadas buvo pervežtas į Rusiją „saugiausiu įmanomu būdu“, kai, sukilėliams veržiantis link Damasko, staiga žlugo jo režimas, sakė užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.
Islamistų vadovaujami sukilėliai Sirijoje sekmadienį paskelbė, kad per žaibišką puolimą užėmė Damaską, privertė prezidentą pabėgti iš šalies ir nutraukė penkis dešimtmečius trukusį partijos „Baath“ valdymą Sirijoje.
Sekmadienį vakare Rusijos naujienų agentūros, cituodamos šaltinį Kremliuje, pranešė, kad nuverstasis Sirijos prezidentas ir jo šeima yra Maskvoje.
Pasak šaltinio, Rusija suteikė jiems prieglobstį dėl humanitarinių priežasčių.
Kremlius iš pradžių atsisakė komentuoti Rusijos valstybinės žiniasklaidos pranešimus, kad B. al Assadui suteiktas prieglobstis šalyje.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pirmadienį žurnalistams sakė, kad sprendimą suteikti politinį prieglobstį nuverstam Sirijos prezidentui ir jo šeimai priėmė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
„Žinoma, tokie sprendimai negali būti priimami be valstybės vadovo. Tai jo sprendimas“, – sakė jis.
D. Peskovas taip pat teigė, kad Kremlius „visiškai neprivalo“ paskelbti oficialaus pareiškimo dėl prieglobsčio B. al Assadui.
„O dėl prezidento B. al Assado buvimo vietos, neturiu ką jums pasakyti“, – nurodė D. Peskovas.
S. Riabkovas antradienį nedetalizavo, kur konkrečiai Rusijoje yra B. al Assadas.
„Neturiu supratimo, kas dabar su juo vyksta“, – sakė jis.
Man „būtų labai neteisinga išsamiai kalbėti apie tai, kas įvyko ir kaip tai buvo išspręsta“, pridūrė viceministras.
B. al Assadas valdė Siriją nuo 2000-ųjų, kai paveldėjo valdžią iš savo tėvo.
Nuo 2011-ųjų jis vykdė demokratinio judėjimo, prasidėjusio nuo taikių protestų, slopinimą.
Maskva Sirijos pilietiniame kare ilgą laiką rėmė B. al Assado vyriausybę.
Paklaustas, ar B. al Assadas bus perduotas teisti už daugybę nusikaltimų, kuriais kaltinamas jis ir jo vyriausybė, įskaitant kritikų dingimą ir cheminių ginklų naudojimą, S. Riabkovas atsakė, kad „Rusija nėra konvencijos, kuria įsteigtas Tarptautinis baudžiamasis teismas, šalis“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!