Apie tai jis kalbėjo interviu Ukrainos televizijai, rašo UNIAN.
„Norint sėkmingai vykdyti puolamuosius veiksmus Chersono kryptimi, būtina užtikrinti bent jau sėkmingus gynybinius veiksmus rytinėje operatyvinėje zonoje, kur priešas koncentruojasi ir bando organizuoti tolesnį puolimą bei užimti Donecko sritį“, – kalbėjo jis.
I. Romanenko taip pat yra įsitikinęs, kad Ukrainos galimybės pradėti kontrpuolimą priklauso nuo modernios Vakarų ginkluotės tiekimo.
„Tai toks grūdas, kuris turi užaugti, ir tada jis turės poveikį – iš pradžių operatyviniu lygmeniu, kuris leis mums išspręsti klausimus Charkivo ir Zaporižios kryptimi, o vėliau peraugs į tai, kad įvykdysime savo gynybinę operaciją“, – tęsė jis.
Kiek anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įsakė Ukrainos kariuomenei deokupuoti Pietų Ukrainos teritorijas.
Jungtinės Karalystės (JK) žvalgyba ketvirtadienį pastebėjo, kad Rusijos pajėgos nedideliais būriais veržiasi į Donbasą, tačiau per pastarąsias tris dienas nesugebėjo žymiai pasistūmėti į priekį nė vienoje fronto dalyje. Dėl šios priežasties jie rizikuoja prarasti pagreitį, įgytą užėmus Lysyčanską.
„Donbase Rusijos pajėgos toliau vykdo artilerijos smūgius plačiame fronte, po to kai kuriose vietovėse atliekamos nedidelių dalinių, susidedančių iš kuopų ir būrių, bandomosios atakos. Tačiau per pastarąsias 72 valandas jie nepasiekė reikšmingų teritorinių tikslų laimėti ir rizikuoja prarasti pagreitį, įgytą užėmus Lysyčanską“, – UNIAN cituoja JK gynybos ministerijos ataskaitą.
Joje taip pat teigiama, kad rusams padidinti puolimo tempo neleidžia sovietinė technika, turimi ginklai ir naudojama taktika.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.