Kremliaus remiamas jaunimo judėjimas prisiėmė atsakomybę už 2007 metų internetinį išpuolį prieš Estiją. Tai buvo pirma tokia ataka, nukreipta prieš visą šalies, kuri yra NATO narė, informacinę infrastruktūrą.
Rusijos judėjimo „Naši“ komisaras Konstantinas Goloskokovas prisipažino asmeniškai dalyvavęs Estijos vyriausybės struktūrų tinklalapių atakoje 2007 metų pavasarį.
„Tai padariau aš, mano pažįstami ir draugai - iniciatyvinė grupė. Tačiau tai buvo ne kompiuterių įsilaužėlių ataka, o klasikinė pilietinio neklusnumo akcija“, - porino K.Goloskokovas. Akciją prieš Estijos vyriausybę jis su bendražygiais sumanė prieštaraudamas Bronzinio kario, sovietinio paminklo Talino išvaduotojams nuo fašistų, iškeldinimui iš sostinės centro į Karių kapines.
K.Goloskokovas aiškino, kad tai buvo ne „kompiuterinis puolimas, o kompiuterinė gynyba - pamoka Estijos režimui“. Savo iniciatyvos K.Goloskokovas nevadino įsilaužimu, nes nesinaudojo virusinėmis programomis, o tik daugybę kartų įėjo į Estijos serverius, kol galiausiai jie nustojo veikę.
„Mes nepadarėme nieko neteisėto. Estijos tinklalapius panaudojome pagal jų tiesioginę paskirtį - juk jie tam ir įsteigti, kad į juos įeitų žmonės. Mes jų neblokavome: jie patys užsiblokavo techniškai nesusidorodami su intensyviu lankymosi srautu“, - sakė K.Goloskokovas. Jis neigė veikęs Rusijos valdžios įsakymu, bet pridūrė, jog tokios akcijos gali pasikartoti, jei Estijos valdžia pažeidinės rusų teises: „Akcijos internete turi ateitį. Mes jas rengsime ir toliau, jei nepasikeis padėtis dėl Baltijos šalių gyventojų rusų teisių.“
Po masinių riaušių Estijoje 2007 metų balandžio 26-28 dienomis šalies valdžia ne kartą teigė, jog masiniai įsilaužimai į Estijos vyriausybės, prezidento ir kitų valstybės įstaigų bei privačių struktūrų kompiuterių sistemas buvo įvykdyti iš Rusijos kompiuterių. Maskva nuolat neigė kaip nors susijusi su šiais įsilaužimais. Po šio išpuolio prieš Estiją pernai NATO įsteigė šioje šalyje virtualios erdvės gynybos centrą.