Remdamasis šaltiniais, verslo dienraštis „Handelsblatt“ pirmadienį pranešė, kad Berlynas apskaičiavo, jog vakcinos veiksmingumas vyresnių nei 65 metų žmonių atveju siekia vos 8 procentus.
Bulvarinis leidinys „Bild“ taip pat teigė, kad Berlynas nesitiki, kad vakciną, kurią „AstraZeneca“ sukūrė kartu su Oksfordo universitetu ir kurią šią savaitę gali patvirtinti Europos Sąjunga (ES), bus leista naudoti pagyvenusiems žmonėms, o tai sukeltų didelį iššūkį daugelio šalių skiepijimo planams.
„Pranešimai, kad „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto vakcinos veiksmingumas vyresniems kaip 65 metų suaugusiesiems yra vos 8 proc., yra visiškai neteisingi“, – sakoma bendrovės pranešime, kuris buvo paskelbtas pirmadienį vakare.
„Lapkritį mes paskelbėme duomenis leidinyje „The Lancet“, įrodančius, kad vyresnio amžiaus žmonėms pasireiškė stiprus imuninis atsakas į vakciną“, – pabrėžė bendrovė.
Europos Sąjunga pirmadienį paskelbė piktą įspėjimą „AstraZeneca“ dėl netikėto vėlavimo pristatyti milijonus vakcinos dozių blokui.
Praėjusį penktadienį farmacijos milžinė pranešė, kad neįvykdys savo sutartinių įsipareigojimų dėl vakcinos pristatymo ES dėl nepaaiškinamų trikdžių jos tiekimo grandinėje ES.
Šiuo metu ES leidžia platinti dvi vakcinas, vieną kurių sukūrė „BioNTech“ ir „Pfizer“, o kitą – „Moderna“.
Šią savaitę buvo numatyta įtraukti vakciną „AstraZeneca“ į šį sąrašą, atsižvelgiant į tai, kad vakcina turėjo būti parengta platinimui nedelsiant.