Remiantis naujausiomis apklausomis, K. Harris šiek tiek atsilieka nuo buvusio prezidento. Tai yra maždaug tokia pati padėtis, kokioje J. Bidenas buvo prieš savo istorinį pareiškimą trauktis. Tačiau gali būti, kad šie skaičiai keisis, skelbia BBC.
Didelis iššūkis
Po daugiau nei tris savaites trukusių diskusijų apie JAV prezidento sveikatą bei gebėjimą kandidatuoti, demokratai bent trumpam pajautė energijos pliūpsnį. K. Harris parėmė visi pagrindiniai galimi jos varžovai dėl nominacijos. Ją taip pat parėmė Nancy Pelosi – viena įtakingiausių veikėjų demokratų politikoje.
Lapkritį vis dar laukia įtempta kova, kuri atspindi Amerikos politikoje tvyrantį priešiškumą bei daugelio rinkėjų nepasitenkinimą D. Trumpu. Pagrindinis K. Harris iššūkis (ir tam tikra galimybė) bus pasinaudoti šiuo nepasitenkinimu, pritraukti centristinių pažiūrų rinkėjus svyruojančiose valstijose ir paskatinti demokratus rinkėjus, kurie buvo pakrypę į neviltį bei suteikti jiems daugiau vilties.
Demokratų energijos ir entuziazmo pliūpsnis yra matomas pinigais. K. Harris kampanijos duomenimis, per 24 valandas nuo J. Bideno pranešimo, viceprezidentė surinko daugiau kaip 80 mln. dolerių (73 mln. eurų) naujų aukų. Tai yra didžiausia vienos dienos aukų suma šiame rinkiminiame cikle.
D. Trumpo retorika panaudota prieš jį
Jei K. Harris taps kandidate, ji atrems vieną iš veiksmingiausių respublikonų atakų prieš buvusį varžovą – jo amžių. Jau kelis mėnesius D. Trumpo kampanija pašiepia J. Bideną, kad jis yra silpnas ir sutrikęs. Tokie apibūdinimai dar labiau padažnėjo po prieš keturias savaites vykusių debatų, kuriose J. Bidenas pasirodė itin nesėkmingai.
59-erių viceprezidentė bus energingesnė kampanijos dalyvė ir galės nuosekliau pristatyti savo partijos poziciją. Ji taip pat galėtų nuteikti rinkėjus prieš D. Trumpo amžių, nes jis taptų seniausiu kada nors prezidentu išrinktu asmeniu, būdamas 78-erių.
K. Harris taip pat gali sulaukti paramos iš juodaodžių rinkėjų, kurie, apklausų duomenimis, pastaraisiais mėnesiais buvo nutolę nuo J. Bideno. Jos, kaip prokurorės, patirtis taip pat galėtų padėti sustiprinti griežtai nusikalstamumo atžvilgiu nusiteikusių asmenų pasitikėjimą.
Viceprezidentė yra pagrindinis asmuo, kuris susifokusuoja į abortų klausimą, kitaip nei J. Bidenas, kuris kartais vangiai kalbėjo šia tema.
K. Harris pažeidžiamumas
D. Trumpo kampanija bandys viceprezidentės prokurorinę praeitį nukreipti prieš ją. Tikėtina, kad respublikonų kampanijoje bus siekiama išryškinti buvusio prezidento patirtį įgyvendinant baudžiamojo teisingumo reformą ir K. Harris ankstesnius prokuroninius sprendimus.
Kita K. Harris pažeidžiama vieta yra jos, kaip kandidatės, nevienareikšmiška patirtis. 2016 m. kandidatuodama į Senatą ji susidūrė tik su simboliniu respublikonų pasipriešinimu demokratiškai nusiteikusioje Kalifornijoje.
Vienintelis jos savarankiškas dalyvavimas nacionaliniuose rinkimuose buvo 2020 m., kuomet K. Harris nesėkmingai kandidatavo į prezidento postą. Nors pradžioje ji smarkiai iškilo, bet dėl nepavykusių interviu, aiškiai apibrėžtos vizijos trūkumo ir prastai valdomos kampanijos ji pasitraukė dar prieš pirmuosius pirminius rinkimus.
Pirmieji įspūdžiai
Bene didžiausias iššūkis K. Harris yra tai, kad, kitaip nei J. Bidenas, šiuo metu ji neina pareigų. Nors ji gali turėti galimybę atsiriboti nuo kai kurių nepopuliarių J. Bideno veiklos elementų, ji taip pat neturi prabangos būti žinoma rinkėjams.
Tikimasi, kad respublikonai įnirtingai stengsis pavaizduoti K. Harris kaip per daug nepatyrusią ir per daug rizikingą kandidatę į prezidentus.
Ateinančiomis dienomis viceprezidentė turi galimybę padaryti naują pirmąjį įspūdį Amerikos visuomenei. Jei ji suklups, tai gali atverti duris į užsitęsusią kovą dėl valdžios, kuri tęsis iki demokratų nacionalinio suvažiavimo rugpjūčio pabaigoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!