Iš Rusijos prezidento V. Putino ir jo kareivų lūpų nuskambėjo, kad amerikiečių radaras Čekijoje ir dešimt amerikiečių priešraketinių raketų Lenkijoje kelia Rusijai grėsmę, į kurią ji atitinkamu būdu atsakys. Tai visiška nesąmonė, ir jie patys tai puikiai žino, rašo Čekijos dienraštis „MF DNES“.
Kadangi numatyta dislokuoti tik dešimt raketų perėmėjų, suskaičiuokit, kiek atakuojančių balistinių raketų jos gali numušti, siūlo dienraštis. Teisingai, dešimt. Rusija turi maždaug 780 branduolinio ginklo pristatymo priemonių (raketos, bombonešiai, povandeniniai laivai) ir apie 5700 atominių galvučių, iš jų 3300 – strateginių. Tai reiškia, kad amerikiečių priešraketinės gynybos sistema Centrinėje Europoje nėra nukreipta prieš Rusiją, o skirta saugoti Europą ir Ameriką nuo nedidelio skaičiaus balistinių raketų, kurios gali būti paleistos iš Artimųjų Rytų. Ši priešraketinės gynybos sistema niekaip nesusilpnina Rusijos gynybinio ir puolamojo potencialo.
Rusai puikiai žino, kad meluoja, kai vakarietišką gynybos sistemą vadina grėsme Rusijai. Bet ar jie supranta, kas iš tikrųjų kelia pavojų Rusijai? - klausia „MF DNES“.
Rusija išmiršta. 1992 m. joje gyveno 148 mln. žmonių, 2015 m. jų bus 130 mln., o 2050-aisiais, iš visko sprendžiant, teliks vos 85 mln., tai yra, mažiau, nei gyvena Jemene. Rusijoje (taip pat ir kaip, pavyzdžiui, Italijoje ir Čekijoje) vienai moteriai vidutiniškai tenka 1,2 vaiko, tuo tarpu Jemene – 6,7. Dirbtinai nutraukiama 70 proc. visų rusų moterų nėštumų. Vidutinė vyrų gyvenimo trukmė Rusijoje – 59 metai. Tai mažiau, nei Bangladeše. Tuo tarpu šalyje sparčiai didėja užsikrėtusiųjų AIDS skaičius: 1 proc. šalies gyventojų platina ŽIV virusą, tai yra, kasmet nuo AIDS mirs nuo 250 tūkstančių iki 750 tūkstančių žmonių!
Ką tai reiškia Rusijai? Turtingame gamtos išteklių Sibire gyvena 16 milijonų išmirštančios tautos atstovų. Perpildytoje ir gamtinių resursų stokojančioje Kinijoje gyvena pusantro milijardo žmonių, be to, jaunų vyrų ten 20 milijonų daugiau, nei yra jaunų moterų. Kaip šie vyrai spręs nuotakų deficito problemą? Kur jie patrauks? Ar ilgai Sibiras išliks rusiškas, jei prasidės masinė kinų imigracija? Kas tokiu atveju padės šalia Kinijos esančiai Rusijai išsaugoti jos teritorinį vientisumą?
Laikyti NATO grėsme Rusijai – visiškas absurdas, tvirtina dienraštis. O štai Rusijos narystė NATO siekiant apsisaugoti nuo Kinijos rusams tikrai neturėtų atrodyti absurdiška.
Tačiau tai vis tiek neišgelbės Rusijos, rašo laikraštis. Maskvoje gyvena 10 mln. žmonių, iš jų 2,5 mln. – tai yra, ketvirtis – musulmonai. Rusijos gyventojai slavai sensta ir išmiršta, musulmonai, priešingai, jauni ir daugiavaikiai. Per paskutiniuosius 15 metų musulmonų skaičius Rusijoje padidėjo 40 proc. 7 iš 10 Rusijos moterų nėštumų pasibaigia abortais, musulmonės abortų nedaro. O ir savo gyvenimą degtinės stiklinėje skandina anaiptol ne musulmonai, pastebi dienraštis.
Tarp jaunų Rusijos gyventojų bus vis daugiau musulmonų. Demografiškai tai reiškia, kad 2050 m. Rusija iš esmės bus islamo valstybė. O 2015-aisiais – vos už 8 metų! – dauguma Rusijos armijos kareivių bus... musulmonai.
Kas iš to seka? Kad šalis ramiai ir taikiai transformuosis į daugiakultūrinę, didžiąja dalimi islamišką, visuomenę? Kad kils pilietinis karas, panašus į Bosnijos, tik kur kas didesnio masto? Kad įvyks karinis perversmas? Kad stiprės separatizmas kaip Čečėnijoje? Džocharas Dudajevas taip pat buvo sovietinis generolas( skraidė strateginiais bombonešiais), kol vieną dieną susivokė esąs čečėnas ir musulmonas. Gali būti, kad jis buvo pirmasis, bet anaiptol ne paskutinis Rusijos kariuomenės vadovybės atstovas, kuriam tai atėjo į galvą.
Vienaip ar kitaip, tačiau iki 2050 m. Rusija taps iš esmės islamo šalimi, disponuojančia branduoliniu ginklu. Puškino, Dostojevskio, Solženicyno civilizaciją mylinčių rusų vietoje aš labai jaudinčiausi dėl savo šalies ateities, teigia straipsnio autorius Romanas Jochas. Tačiau tarp visų baimę dėl Rusijos ateities keliančių pavojų man Vakarų priešraketinė gynyba rūpėtų mažiausiai. Tiesą sakant, visai nerūpėtų. Grėsmių sąraše jos vietoje būtų kažkas kitas, rašo autorius.
1571 m. Krymo totoriai – musulmonai sudegino Maskvą. Gali būti, kad praėjus 500 metų po šio įvykio Rusijos sostinė bus jau ne Maskva, o Bachčisarajus, anuometinė Krymo chanato sostinė. O Rusija jau nebesivadins Rusija, rašo „MF DNES“.