„Ukrainos kariuomenė yra visiškai supuvusi nuo korupcijos, joje šmirinėja rusų agentai. JAV ginkluotė beveik garantuotai galų gale atsirastų juodojoje rinkoje arba pačių separatistų rankose,“ – rūsčiai prognozuoja B. Hoyle'as.
„Vakarų sankcijos kartu su naftos kainų kritimu smogė Rusijos ekonomikai, tačiau nepakeitė Kremliaus politikos Ukrainos atžvilgiu. Tačiau, dar liko neišnaudotų galimybių griežtinti sankcijas pagrindinėms ekonomikos sritims – bankams, gynybos ir energetikos sferoms – jeigu pavyktų prisijungti Vengriją ir Graikiją, vis dar bendraujančioms su Maskva,“ – teigia B. Hoyle'as.
„Vienas iš variantų yra Rusijos bankų sistemos atjungimas nuo SWIFT transakcijų sistemos. Toks žingsnis, kaip pasakė vienas iš Rusijos vedančiųjų bankų lyderių praėjusį mėnesį, grąžintų Kremlių ir Vašingtoną į „Šaltojo karo erą“. Sankcijos iš anksto buvo apgalvotos taip, kad griežtėtų palaipsniui. Atsižvelgiant į tai, kokiu greičiu mąžta Maskvos rezervų fondai, jai tikrai lieka vis mažiau vietos manevrams. Tačiau ir Vakarų lyderiai gali pajusti, kad laikas ne jų pusėje,“ – pripažįsta autorius.
„Koks yra trečias variantas? Alternatyva numatytų nuolaidas Rusijos prezidentui: pastūmėti Kijevą į derybas su separatistais, pasiūlyti visišką separatistų-smogikų amnestiją, sutikti su Ukrainos skaldymu ir pažadėti nepriimti jos į NATO per nustatytą laiko tarpą. Mainais į tai būtina nedelsiant atstatyti Ukrainos rytinių sienų su Rusija kontrolę, užtikrinti visų sunkiųjų ginklų ir užsienio kariuomenės išvedimą iš visų teritorijų, kaip ir buvo sutarta Minske,“ – užbaigia B. Hoyle'as