Šiuo metu ši Karibų jūros regiono valstybė kovoja su didėjančiu gaujų smurtu ir nesaugumu.
„Daug dėmesio skyrėme pastangoms sukurti tai, ko reikia tarptautinėms pajėgoms, įskaitant vadovaujančios šalies, kuri imtųsi šios užduoties, paiešką“, – teigė A. Blinkenas.
„Tikiuosi, kad netrukus galėsime pranešti apie tam tikrą pažangą“, – pridūrė jis.
Gaujos kontroliuoja apie 80 proc. Haičio sostinės teritorijos, o smurtiniai nusikaltimai, tokie kaip pagrobimai siekiant gauti išpirką, ginkluoti apiplėšimai ir ginklų vagystės, yra ypač paplitę.
Atsižvelgdami į tai, kad Haičio saugumo pajėgos ir taip yra labai apkrautos, Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas ir Haičio ministras pirmininkas Arielis Henry paragino įsikišti tarptautinę bendruomenę ir padėti šiai valstybei.
Nors A. Guterresas paragino pasitelkti ne JT pajėgas, Saugumo Taryba paprašė jo iki rugpjūčio vidurio pateikti ataskaitą apie visus galimus variantus, įskaitant JT vadovaujamą misiją.
Kelios šalys išreiškė paramą misijos idėjai, tačiau nė viena dar nepasiūlė jai vadovauti.
Kiek anksčiau šią savaitę JAV paragino išvykti iš Haičio savo ambasados nepagrindinius darbuotojus ir vyriausybės darbuotojų šeimas.
„Haityje esantys JAV piliečiai turėtų kuo greičiau išvykti iš Haičio komerciniu ar kitu privačiu transportu, atsižvelgiant į dabartinę saugumo padėtį ir infrastruktūros problemas“, – teigė JAV valstybės departamentas.
JAV ambasados Haityje darbuotojai jau dabar gyvena itin sustiprinto saugumo sąlygomis – jie yra apgyvendinti saugomame gyvenamajame rajone, jiems draudžiama vaikščioti sostinės gatvėmis, naudotis viešuoju transportu ar taksi.