Ledkalnis A-76 savo forma šiek tiek primena Manhataną, bet yra daugiau nei 70 kartų už jį didesnis. Jis pastebėtas iš palydovo darytose nuotraukose ir „šiuo metu yra didžiausias ledkalnis pasaulyje“, sakoma pranešime.
A-76 yra maždaug 170 km ilgio ir 25 km pločio, 4 320 kv. km ploto – šiek tiek didesnis už Ispanijos Maljorkos salą. Jis atskilo nuo Ronės šelfinio ledyno vakarinio krašto.
Pirmoji ledkalnį pastebėjo Britanijos Antarkties tyrimų programa (British Antarctic Survey, BAS), o vėliau tai patvirtinta remiantis iš palydovo „Copernicus“ padarytomis nuotraukomis.
Anksčiau didžiausiu pasaulio ledkalniu laikytas maždaug 3 880 kv. km ploto A-23A, taip pat esantis Vedelio jūroje.
Pernai lapkritį tuometinis didžiausias pasaulio ledkalnis A68a judėjo atokios Pietų Altanto salos, kur gyvena tūkstančiai pingvinų ir ruonių, link. Jei jis būtų įsirėžęs į salą, tenykščiams gyvūnams būtų buvę sunkiau susirasti maisto.
A68a atskilo nuo Larseno šelfinio ledyno, kuris tirpsta greičiau už visus kitus Antarktidos ledynus.
A68a, kuris buvo 160 km ilgio ir 48 km pločio, galiausiai suskilo į nedideles dalis ir nepadarė jokios žalos laukinei gyvūnijai britų užjūrio teritorijoje Pietų Džordžijoje.
Vidutinė Žemės paviršiaus temperatūra nuo XIX amžiaus padidėjo 1 Celsijaus laipsniu ir to pakanka, kad stiprėtų sausros, karščio bangos ir atogrąžų ciklonai.
Tačiau oro virš Antarkties temperatūra yra padidėjusi daugiau kaip 2 Celsijaus laipsniais.