Žymiausias Norvegijos intelektualas, sociologas ir matematikas, Oslo Taikos instituto įkūrėjas ir alternatyvios Nobelio premijos lauretatas Johanas Vincentas Galtungas, kalbėdamas viešos paskaitos metu, o po to ir interviu Izraelio laikraščiui „Haaretz“ padarė keletą netikėtų ir nepolitkorektiškų pareiškimų, sukeldamas šoką tolerantiškuose sluoksniuose, kuriose tokių temų svarstymas jau seniai laikomas tabu.
Pasaulinio masto intelektualas, šiuolaikinėje sociologijoje laikomas „taikos procesų tyrinėjimo tėvu“, teigia, kad teroristuis Andersui Breivikui galėjo padaryti įtaką Izraelio specialiosios tarnybos „Mossad“.
Anot įžymiojo norvegų mokslininko, pastarasis vargu ar atsitiktinai pasirinko savo teroro aktui liepos 22 dieną – būtent šią dieną 1946 m. žydų teroristinė organizacija ECEL susprogdinio Jeruzalėje viešbutį „King David“ su Didžiosios Britanijos administracijos pareigūnais. Atitinkamai, jo nuomone, policija turėtų labai įdėmiai patikrinti galimas A. Breiviko sąsajas su Izraelio specialiosiomis tarnybomis.
J. Galtungas taip pat priminė, kad žydų tautybės asmenys kontroliuoja 96 proc. pačių įtakingiausių žiniasklaidos korporacijų, kurios stengiasi paveikti pasaulinę viešąją nuomonę jų tautinės valstybės – Izraelio naudai. Pavyzdžiui, amerikietiškos mass–media svarsto Irano klausimą tik per branduolinės grėsmės prizmę, nematydamos reikalo pateikti platesnio konteksto, kas yra akivaizdus manipuliacijos viešąja sąmone Izraelio naudai atvejis.
Jis mano, kad tokia situacija gali būti pavojinga patiems žydams, mat jo požiūriu, viena iš pagrindinių antisemitizmo įsigalėjimo Veimaro Vokietijoje priežasčių buvo būtent „hipertrofuotai įtakinga žydų padėtis visuomenėje“, kas baigėsi nacistų atėjimu į valdžią bei Holokaustu.
Taip pat įžymusis norvegų mokslininkas pareiškė, kad žmonėms vertėtų susipažinti su garsiaisiais „Siono išminčių protokolais“, kurie, jo manymu, yra neteisingai kritikuojami. Profesorius J. Galtungas šypsosi, kad dauguma aršių „Protokolų“ kritikų jų neskaitė – ir visai be reikalo, nes perskaičius juos pirmas pavadinimas, kuris iškyla atmintyje yra „žydiškas bankas „Goldman Sachs“.
Parengė tinklaraštininkas Zeppelinus