Albinosų musulmonų šeima yra terorizuojama fanatikų, kurie nesusitaiko su mintimi, kad jų duktė ištekėjo už kitą religiją priėmusio vyro. Vadinamasis „garbės atpildas“ pasireiškė išdaužytais namų langais ir nuniokotais automobiliais. Šiandien, šeimos galva, Aslam Parvez, nusikaltėlių prašo užbaigti šią neapykantą.
„Mes esame darni šeima ir niekam nieko blogo nepadarėme, tačiau šiandien esame baudžiami vardan garbės“, – sako jis.
Aslam Parvez (53), kaltina musulmonų bendruomenės narius, kurie mano, kad palaimindami dukros santuoką šeima pasielgė negarbingai.
Neapykantos proveržiai prasidėjo, kai prieš 5 mėnesius nacionalinis žurnalas publikavo Naseem santuoką, kuri Koventryje daugiau nebegyvena ir beveik nebendrauja su savo šeimos nariais.
Straipsnyje rašoma, kad ištekėjusi už krikščionio, moteris vaikšto į bažnyčią ir tikisi susilaukti antro vaiko.
Ponas Parvez sako, kad straipsnio kopijos buvo išplatintos ir iškabinėtos prie jo namo sienų ir musulmonų bendruomenės namų. Jis tikina gavęs daugybę grasinimų būti nužudytam, todėl namuose ir aplink juos įrengė daugybę slaptų kamerų.
Vyras buvo priverstas nebevaikščioti į mečetę ir greitu laiku jam su šeima, žmona Shameem Akhtar (55), trimis sūnumis Mohammed (17), Haider (28), Gulam (30), ir dukterimis Muqadas (26) ir Musarat (19), gali tekti bėgti iš miesto.
Ponas Parvez kreipėsi į policiją, kuri jau pradėjo nagrinėti problemą.
„Mes tik norime, kad viskas liautųsi, – ponas Parvez tiesiogiai kreipėsi į nusikaltėlius. – Užtenka to, ką patyrėme. Mes nesame bloga šeima ir niekam nieko blogo nepadarėm.“
„Esame baudžiami už savo dukros santuoką, bet mes tik norime gyventi savo gyvenimą. Aš esu religingas žmogus, prieš teisdami mane, pažvelkite į save.“
„Giliai širdyje žinau, kad nesu blogas žmogus. Dievas jus nubaus už tai, kaip pasielgėte su mumis.“
Ponas Parvez, gimęs Pakistane, į Koventrį persikėlė prieš 10 metų. Čia sutiko ir savo žmoną Shameem, taip pat albinosą. Šeši jų vaikai paveldėjo tėvų sutrikimą, kuris pasireiškia pigmentacijos nebuvimu ir daliniu aklumu.
Ponas Parvez sako, kad dar mokykloje iš jo buvo juokiamasi, todėl prie pašaipių replikų jis priprato.
„Visą savo gyvenimą buvome diskriminuojami. Tačiau tai kas vyksta dabar yra 10 kartų blogiau“, – guodėsi vyras.
Policijos pareigūnai tikina pareiškimą iš šeimos gavę liepos 20–ąją dieną ir šiuo metu byla yra nagrinėjama.
Koventrio socialinė darbuotoja, Mandy Sanghera, palaiko šeimą: „Ši šeima jau nukentėjo pakankamai. Daugiau žiaurumo jie nenusipelnė. Jiems reikia bendruomenės paramos, bet ne diskriminavimo. Aš primygtinai prašau tų žmonių, kurie tai daro, liautis.“