Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad „15 val. (16 val. Lietuvos laiku) sušauks skubų Marburgo viruso vakcinos konsorciumo (MARVAC) posėdį“.
MARVAC sudaro vakcinų mokslinių tyrimų ir plėtros atstovai, siekiantys sukurti vakcinas nuo Marburgo viruso.
Marburgo virusas yra labai pavojingas patogenas, sukeliantis stiprų karščiavimą, kurį dažnai lydi kraujavimas ir organų nepakankamumas.
Jis priklauso vadinamajai filovirusų šeimai, kuriai taip pat priklauso Ebolos virusas, sukėlęs kelis ankstesnius viruso protrūkius Afrikoje.
Kol kas nėra patvirtintų vakcinų ar antivirusinių vaistų Marburgo ligai gydyti, tačiau, PSO teigimu, šiuo metu vertinami galimi gydymo būdai, įskaitant kraujo preparatus, imuninę terapiją ir medikamentinę terapiją, taip pat ankstyvosios vakcinos.
PSO pranešimą išplatino antradienį po to, kai Ekvatoriaus Gvinėjos sveikatos apsaugos ministras Mitoha Ondo'o Ayekaba (Mitoha Ondo Ajekaba) vėlai pirmadienį pranešė, kad per pirmąjį ligos protrūkį šalyje mirė devyni žmonės.
Jis teigė, kad Kje Ntemo provincijoje ir kaimyniniame Mongomo miesto rajone paskelbtas pavojus sveikatai, o pasikonsultavus su PSO buvo įgyvendintas „uždarymo planas“.
Jis teigė, kad Kje Ntemo provincijoje į karantiną uždaryti 4 325 žmonių.
Praėjusią savaitę vyriausybė paskelbė, kad tiria įtariamų hemoraginės karštligės atvejų miškingame rytiniame regione, esančiame netoli Gabono ir Kamerūno sienų Afrikos centrinėje vakarinėje pakrantėje, priežastis.
Tačiau ji teigė, kad tik trims žmonėms pasireiškė lengvi simptomai.
Ministras pridūrė, kad devynios mirtys įvyko nuo sausio 7 iki vasario 7 dienos, o vasario 10-ą ligoninėje įvykusios „įtartinos“ mirties priežasties tyrimas dar turi būti atliktas.
PSO pranešime teigiama, kad, be devynių mirties atvejų, dar 16 žmonių Kje Ntemo provicijoje pasireiškė įtartini simptomai, įskaitant karščiavimą ir vėmimą krauju.
Marburgo virusas kilęs iš Afrikos vaisėdžių šikšnosparnių, kurie perneša virusą, bet juo neserga.
Tačiau gyvūnai gali perduoti virusą arti esantiems primatams, įskaitant žmones, o žmogus žmogui virusą perduoda per sąlytį su krauju ar kitais kūno skysčiais.
PSO teigimu, ankstesnių protrūkių metu patvirtintų atvejų mirtingumas svyravo nuo 24 proc. iki 88 proc., priklausomai nuo viruso atmainos ir atvejų valdymo.