„Sunkia širdimi mes, kibuco nariai, šį rytą gavome žinią apie mūsų brangaus draugo, 86 metų Shlomo Mansouro, kuris 2023 metų spalio 7 dieną buvo pagrobtas iš savo namų Kisufimo kibuce per „Hamas“ teroro išpuolį, nužudymą“, – nurodė Kisufimo kibucas apie irakiečių kilmės vyrą.
Izraelio kariuomenė antradienį paskelbtame pareiškime teigė, kad „sprendimas patvirtinti jo mirtį buvo priimtas remiantis pastaraisiais mėnesiais surinkta žvalgybine informacija“.
Vienas iš Kisufimo kibuco įkūrėjų Sh. Mansouras buvo pagrobtas, kai pasislėpė vištidėje per „Hamas“ ataką prieš Pietų Izraelį.
Jo žmonai Mazal Mansour, su kuria jis gyveno 60 metų, pavyko išvengti išpuolio. Pora turi penkis vaikus.
„Tai viena sunkiausių dienų mūsų kibuco istorijoje“, – sakoma bendruomenės pareiškime.
„Shlomo mums buvo kur kas daugiau nei bendruomenės narys – jis buvo tėvas, senelis, tikras draugas ir plakanti Kisufimo širdis, – teigiama jame. – Mūsų širdys sudaužytos, kad negalėjome sugrąžinti jo gyvo.“
Kibucas paragino Izraelio vyriausybę ir pasaulio lyderius „toliau ryžtingai veikti, kad būtų sugrąžinti visi įkaitai – ir gyvieji, ir mirusieji – ir neleisti, kad tokios skaudžios istorijos, kaip Shlomo, pasikartotų“.
Sausį įsigaliojusios paliaubos iš esmės sustabdė daugiau kaip metus ir tris mėnesius trukusias kovas Gazos Ruože, be to, penkios įkaitų izraeliečių grupės buvo paleistos mainais į šimtus Izraelio kalėjimuose laikytų palestiniečių.
Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įspėjo, kad paragins nutraukti paliaubas, jei iki šeštadienio vidurdienio nebus paleisti visi įkaitais laikomi izraeliečiai.
Karas Gazos Ruože prasidėjo, kai „Hamas“ 2023-iųjų spalio 7 dieną įvykdė beprecedentę ataką – pražūtingiausią per visą Izraelio istoriją, – kuri pareikalavo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, gyvybių. Šis AFP apskaičiavimas paremtas oficialiais Izraelio duomenimis.
Kovotojai taip pat paėmė 251 įkaitą, iš kurių 73 vis dar laikomi Gazoje. Trys dešimtys jų Izraelio kariuomenės laikomi negyvais.
„Hamas“ valdoma Gazos Ruožo sveikatos ministerija teigė, jog karas kainavo bent 48,2 tūkst. žmonių gyvybių.
Pagal „Hamas“ ir Izraelio susitarimo dėl paliaubų, kurio pirmasis etapas įsigaliojo sausio 19-ąją, sąlygas, „Hamas“ palaipsniui turi išlaisvinti 33 įkaitus mainais į maždaug 1,9 tūkst. palestiniečių, laikomų Izraelio kalėjimuose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!